Арсен Аваков: ми наполегливо, крок за кроком, втілюємо нашу стратегію реформування системи МВС

Щодня МВС відповідає на виклики часу і одночасно виконує свою роботу в усіх напрямках. Індикатор якості нашої роботи – це зростання довіри українців. Про це сьогодні, 4 березня, повідомив міністр внутрішніх справ під час свого виступу в рамках заслуховування керівників силових відомств на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради України



Підкреслимо, згідно з соціологічними дослідженнями, рівень довіри громадян до органів і підрозділів МВС постійно зростає. У 2019 рівень довіри до Нацполіції збільшився з 37,2 до 45 відсотків, прикордонникам та Нацгвардії – 60%, до рятувальників – 65%.

«Щодня ми відповідаємо на виклики часу і проходимо іспит – така у нас робота. Все, що трапляється в країні – від коронавірусу до правопорушень на лінії розмежування в Донбасі, від масових заходів і надзвичайних подій до забезпечення законності виборів – це відповідальність МВС. Ми з цим справляємося і одночасно виконуємо свою щоденну роботу в усіх напрямках – від боротьби зі злочинністю, гасіння пожеж, захисту кордону і гуманітарного розмінування – до впровадження системи шкільних поліцейських!» – повідомив міністр.

Арсен Аваков виступив зі звітом про результати роботи відомства і всіх ЦОВВ, що працюють під координацією міністра внутрішніх справ.

Говорячи про результати роботи Національної поліції, міністр підкреслив, що кількість умисних вбивств практично повернулася до показника в мирний час – проілюструвавши цю тезу статистикою з 60-х років XX століття до теперішнього часу.



Глава МВС підкреслив, що рівень розкриття умисних вбивств становить 93,5 відсотка, що є дуже хорошим показником якості роботи Нацполіції.

«Такі результати свідчать про професійну роботу поліції: патрульних, оперативників, карного розшуку, а ще, сподіваюся, – про позитивні зміни в суспільстві, зміну його настроїв – від невпевненості і відчаю до надії та оптимізму!» – зазначив міністр внутрішніх справ.

Згідно зі статистикою, в 2019 році зафіксовано зниження кількості:
    умисних вбивств – на 5%;
    тяжких тілесних ушкоджень, які спричинили смерть – на 13%;
    розбоїв – на 15%;
    грабежів – на 18%;
    крадіжок – на 16%;
    викрадень – на 17%.
 

За минулий рік Нацполіцією знешкоджено 275 організованих злочинних груп.

Виявлено майже 2 тис. кримінальних правопорушень в сфері кібербезпеки, оголошено про підозру 536 кіберзлочинцям.

Ліквідовано 40 міжнародних каналів постачання в Україну наркотичних засобів і психотропних речовин.
«МВС є найбільшим в країні власником наркотиком і наркотичної сировини», – підкреслив Арсен Аваков і звернувся до Народних депутатів із закликом розробити правовий механізм, який дозволить передати наркотики фармацевтичної промисловості для виготовлення на їх основі необхідних для вітчизняної медицини лікарських препаратів.

Для забезпечення публічної безпеки введена «скандинавська модель» роботи поліції при проведенні масових заходів – із залученням поліції діалогу. До речі, в минулому році в Україні пройшло 60 тис. Масових заходів за участю 21,5 млн. Чоловік, при цьому кількість постраждалих громадян під час їх проведення зменшилася на 54%, а поліцейських – на 56%.



Введено інтелектуальну систему відеоспостереження – інформаційну систему «Гарпун», до якої належить майже 2000 камер з функцією відеоаналітики. Вона здатна розпізнавати номерні знаки транспортних засобів і перевіряти їх на причетність до скоєння злочинів або викрадень.



У минулому році в 7 регіонах розпочато проект «Поліцейський офіцер громади». У 2020 році заплановано поширити його по всій території України – це майже 30 тис. Населених пунктів.

Крім того, з початку 2020 року Державною службою з надзвичайних ситуацій здійснено гуманітарне розмінування в зоні розведення військ на території 314,2 га, щотижня очищається 22,5 га небезпечної території.

В ході звіту глава МВС розповів про двох успішних проектах:

  • Єдина система авіаційної безпеки і захисту. Новий підрозділ поступово отримає 55 вертольотів, які будуть застосовані для патрулювання, рятувальних операцій та екстреної евакуації в надзвичайних ситуаціях.

Окрему увагу міністр приділив проблемі безпеки на дорогах:

«За перший рік після створення патрульної поліції кількість загиблих знизилася на 23 відсотка – ми зберегли тисячу людських життів! У наступні ж роки рівень смертності майже не змінювався. Це говорить про необхідність більш жорсткого контролю за дотриманням Правил дорожнього руху, а саме – впровадження автоматичного фото, відеоcпстереження на дорогах».

Арсен Аваков підкреслив, що за кількістю онлайн-сервісів МВС є найбільш розвиненим відомством в країні – від «Електронного кабінету водія» і онлайн замовлення довідки про відсутність судимості до цифрових образів водійського посвідчення в мобільному додатку «Дія». Найближчим часом запрацює цифровий образ паспорта громадянина України, а потім – паспорта для виїзду за кордон.

Найближчим часом також буде представлена ​​платформа для комунікації органів поліції і свідомих громадян – новий мобільний додаток «My pol».

«Як бачите, у нас дуже велике і клопітке господарство. Але ми наполегливо, крок за кроком, втілюємо нашу стратегію реформування системи МВС. Так, є недоліки, але я впевнений, що принципово важлива наша реакція на них. Ми бачимо і визнаємо свої помилки. У нас ефективно працює Департамент внутрішньої безпеки, і ми відкриті для конструктивного діалогу з суспільством», – резюмував міністр внутрішніх справ.