Арсен Аваков на полях Міжнародної виставки Milipol-2019 підписав Угоду з урядом Франції про підтримку МВС України

Для посилення морських кордонів Франція надасть Україні 20 сучасних патрульних катерів – Угоду між Урядами України та Франції про офіційну підтримку в посиленні системи морської охорони і безпеки кордонів України підписано сьогодні, 19 листопада, в Парижі під час правоохоронної виставки Milipol-2019.

Міжурядовий договір підписали від імені уряду України міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, від імені уряду Франції міністр внутрішніх справ Франції Крістоф Кастанер.

«Планується, що корабельний склад Державної прикордонної служби України протягом трьох років поповниться 20 надсучасними 32-х метровими патрульними кораблями компанії ОСЕА. Судна будуть використовуватися для охорони державного кордону на воді, операцій спостереження, нагляду і контролю, пошуково-рятувальних операцій та протидії диверсійно-розвідувальним групам», – заявив Арсен Аваков.

За словами глави відомства, пропозиція компанії ОСЕА була найбільш економічно вигідною для України та потреб ДПСУ, а Франція запропонувала комплексний підхід кредитного фінансування та часткову локалізацію – 25% виробництва буде зосереджено в Україні.

«Кожен четвертий корабель буде виготовлений в Україні. Таким чином, ми захистимо акваторії наших морів і за рахунок локалізації виробництва в Україні – орієнтовно, це буде один з миколаївських заводів – зможемо відродити вітчизняне виробництво катерів з алюмінієвим корпусом. Сподіваємося, що після цього контракту ми на постійній основі будемо виробляти катери на миколаївському заводі», – підкреслив міністр.

За умовами Угоди додаткова комплектація катерів також буде українською – маленькі швидкісні човни, що виготовлять в Харкові, і бортове озброєння вітчизняного виробництва.

«Проект на 136 млн. Євро: 15% ми оплатимо відразу з державного бюджету, а 85% – це спеціальний кредит французького казначейства з мінімальними відсотками. Контракт включає в себе закупівлю катерів, навчання персоналу і технічне обслуговування. Перший корабель Україна зможе отримати вже в 2021 році», – зазначив Арсен Аваков.

Катери будуть розміщуватися в місцях постійної дислокації підрозділів морської охорони ДПСУ – Одесі, Маріуполі, Бердянську, Ізмаїлі і Кілії.

Корпуси кораблів будуть виготовлені з морського алюмінію за новітніми технологіями виробництва, що робить їх більш легкими і маневреними. Корпуси з цього матеріалу дають меншу осадку, тобто можуть працювати на мілководді. Це екологічний матеріал і його можна тривалий час експлуатувати. Довжина судна – 32 метри, максимальна швидкість -30-32 вузла, автономність близько тижня, дальність плавання – 1200 морських миль.

Крім того Арсен Аваков оглянув експозицію міжнародної виставки «Milipol Paris 2019» і зазначив, що технології не стоять на місці, а подібні спеціалізовані виставки дають можливість бути в курсі новітніх розробок і технологій.

«Виставка – найцінніша платформа для обміну досвідом та новітніми досягненнями в сфері безпеки. Велика кількість техніки і систем захисту, які тут представлені, ми вже використовуємо. Однак, ми повинні стежити за новинками, щоб розуміти рівень стандартів, чому навчитися і що закупити. І, звичайно, щоб порівнювати з тим, що є в Україні», – зазначив Арсен Аваков.

Міністр зазначив, що особливу увагу звернув на технологічні новинки для прикордонної служби. Це сканери, які дозволяють поліпшити пропускну здатність КПВВ, і аеростати для боротьби з контрабандою.

«Сканер хороший тим, що він не дає випромінювання. У нашій країні, на жаль, велика лінія розмежування між Україною і її окупованою частиною. Тому працюють КПВВ. Такі сканери дозволяють не тільки пропускати велику кількість людей одночасно, але і відразу виявляють заборонені речі. Також цікаві аеростати, які мають систему комунікації з підрозділами на землі. Такі ми могли б використовувати для протидії контрабанді в Одеській області, Прикарпатті, Закарпатті, тобто в складно доступних регіонах», – сказав Арсен Аваков.

Міністра також зацікавили відеосистеми розпізнавання осіб, за допомогою яких у Франції вдалося встановити особи терористів, а також надсучасні комунікаційні системи.

«Ми прагнемо створити єдину систему захисту, яка буде комплексно працювати на небі, на морі і на землі. Щоб якісно її побудувати, необхідна правильна комунікація між усіма підрозділами, своєчасні передача і аналіз зазначеної інформації. А ці новітні системи збору та аналізу даних системи захисту інформації в інформаційних мережах і системи передачі цих даних забезпечують максимальну ефективність і безпеку»- повідомив міністр.

 

Довідка:

Компанія OCEA була заснована в 1987 році Фабрісом Епо і Роланом Жоассаром після придбання верфі Chantier Naval Pouvreau, відомої своїми човнами з алюмінієвим корпусом. Суднобудівники починали з виробництва рибальських катамаранів, пізніше приступили до випуску військових патрульних катерів, а з 2000 року – яхт.

Протягом багатьох років верф розширювала виробництво в Ле-Сабль-д’Олон за рахунок поглинання інших компаній. Так в 90-х була куплена Union & Travail (заснована в 1917 році) і Le Bastion. Рік по тому відкрилося ще одне підприємство в Saint-Nazaire.

У 1999 році до OCEA приєдналася MAG FRANCE, що базується в Fontenay-le-Comte. Завдяки цьому злиттю верф отримала не тільки додаткові виробничі площі, а й досвід в застосуванні композитних матеріалів. У 2009 році на основі придбаної верфі Gamelin компанія відкрила завод в La Rochelle.

Через три десятиліття OCEA може похвалитися власними виробничими об’єктами, загальною площею цехів 27 850 кв. м., більше 300 співробітників.

Алюмінієві суперяхти випускає завод в Ле-Сабль-д’Олон. Щорічно зі стапелів верфі сходить 15-20 корпусів, з них 95% поставляється іноземним замовникам.

Заводи в Сен-Назер, Фонтене-ле-Конт і Ла-Рошель займаються випуском військових катерів, швидкісних човнів і пасажирських суден.

OCEA здійснює:

      1.Кораблебудування:

  • Кораблі для морської безпеки та охорони
  • Пасажирські судна
  • Трансокеанські яхти (для кругосвітнього плавання і морських експедицій)
  • Рибальські судна
  • Багатоцільові робочі катера
  1. Промисловий субпідряд, в тому числі торцеві і розділові дорожні цистерни.
  2. Засоби навігації (плавучі і стаціонарні засоби, маяки, системи контролю та управління, радіонавігаційні засоби).
  3. Логістична підтримка.

Співпраця з іншими країнами:

21 катер типу FPB 98 для ВМС Алжиру в 2008-2011 роках. Замовлено ще 10 для берегової охорони.

Бенін: 3 катери призначені для ВМС Беніну в 2018-2019 роках

Нігерія: 1 катер призначений для ВМС Нігерії в 2013 році NNS Dorina (б / н P101)

Катери серії проекту FPB 72 для берегової охорони Філіппін (4 катери).

Сурінам: 2 катери для Національної армії Сурінаму в 2013 році, бортовий номер P201.