Арсен Аваков: Інститут поліцейського офіцера громади – нова якість поліцейського сервісу

Сьогодні, 28 травня, за традицією на Софійській площі столиці міністр внутрішніх справ Арсен Аваков представив наступний крок розвитку Національної поліції України – інститут поліцейського офіцера громади. Презентація проекту відбулася за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, глави Нацполіціі Сергія Князєва, представників об’єднаних територіальних громад та Центрів розвитку місцевого самоврядування.

«Ми продовжуємо розвиток Національної поліції, виходячи з філософії «Служити і Захищати» і готові представити суспільству новий рівень поліцейських послуг за межами великих міст – платформу взаємодії поліцейського з громадськістю, так зване COMMUNITY POLICING. Сьогодні на цій площі стоять перші 34 офіцера, які готові приступити до роботи. Кожен з них пройшов жорсткий відбір із понад сотні претендентів і пройшов серйозну професійну підготовку. Вони – найкращі! », – заявив міністр.

Мета проекту – забезпечити кожну територіальну громаду офіцером поліції, який буде жити і працювати безпосередньо на території своєї громади. Передбачається, що проект охопить 30 тис. населених пунктів, де проживають майже 28 млн наших громадян.

За словами глави Нацполіціі Сергія Князєва, до 2020 року проект буде реалізований по всій Україні, а вже сьогодні стартує набір кандидатів на посади поліцейських офіцерів громади в Кіровоградській області.

Хто такий поліцейських офіцер громади?

Це офіцер поліції, який орієнтований на безпеку своєї територіальної громади. Він фактично є базовою ланкою, що забезпечує комунікацію між поліцією і суспільством, надає якісний поліцейської сервіс. Він пізнаваний і доступний для населення. Майже весь свій робочий час знаходиться в громаді і проживає на її території. Пройшов спеціалізоване навчання із взаємодії з громадськістю та отримав розширені компетенції, в тому числі в сферах розслідування кримінальних проступків, безпеки дорожнього руху, превентивної діяльності та роботи з дітьми. І найголовніше – має належне матеріально-технічне забезпечення для здійснення своїх повноважень.

Під час заходу першим офіцерам громади вручили ключі від службових автомобілів. Вже завтра вони заступлять на службу в 22 об’єднані територіальні громади Дніпропетровської області.

«Панове офіцери! Упевнений, що ви з честю виконаєте відповідальну місію – бути першими! Саме ви покажете Україні приклад відповідальної і важливої роботи поліцейського офіцера громади! Запам’ятайте: ваш слоган – Я ЗАВЖДИ ТУТ! Ваша місія – бути завжди поруч, бути готовим у будь-який момент надати допомогу, підтримку і якісний поліцейський сервіс! Бажаю вам волі, енергії, мотивації та гідності! Служіть людям і захищайте їх і державу!», – звернувся до поліцейських Арсен Аваков.

У свою чергу Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив:

 «Українці повинні жити краще і жити вони повинні в безпеці. В цьому напрямку нам вдалося змінити саму систему … Ми дуже розраховуємо, що цей зв’язок «громада і поліцейський» дасть людям відчуття впевненості і безпеки ».