Арсен Аваков: Держприкордонслужба України отримає 20 нових патрульних кораблів

Сьогодні, 15 листопада, Кабмін підтримав масштабний проект з посилення системи морської безпеки і охорони кордону доручивши Арсену Авакову від імені Уряду України підписати Угоду з французькою стороною. В рамках Угоди протягом трьох років французька компанія ОСЕА, спільно з українськими виробниками виготовить патрульні кораблі для ДПСУ.

Це вже другий, після авіації МВС, за масштабом україно-французький проект, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Морська ділянка українського кордону на сьогодні найбільш незахищена. В окупованому Криму залишилися бази та 19 судів, а 80% наявних кораблів технічно застарілі і потребують постійного оновлення. Тому сьогодні ми представляємо великий і найважливіший структурний проект посилення системи охорони морських кордонів», – сказав міністр внутрішніх справ.

У проект, загальною вартістю 136, 5 млн. євро, включено:

У проект, загальною вартістю 136, 5 млн. євро, включено:

  1. виготовлення 20 патрульних катерів;
  2. система сервісного обслуговування:

– запасні частини та інструменти, необхідні для технічного обслуговування протягом 2 років експлуатації (або 2400 годин);

– технічна підтримка в Україні (по одному техніку і інженеру компанії виробника) протягом 60 місяців з дати поставки першого корабля в Україні;

  1. . підготовка екіпажу (12 осіб) та технічного персоналу (6 осіб) на кожен корабель. Загалом 240 членів екіпажу і 120 чоловік технічного персоналу;
  2. доставка кораблів в Одесу і страхування на час переходу.

«Реалізація проекту планується з частковим фінансуванням за рахунок кредитних коштів – як комерційних банків, так і за рахунок казначейського позики Міністерства фінансів Франції. Кредит надає держава Франція. 15% виплачує Україна з бюджету. 85% – кредитні кошти», – розповів міністр внутрішніх справ.

Глава відомства підкреслив, що пропозиція компанії ОСЕА було самим економічно вигідним для України та потреб ДПСУ, крім того, Франція запропонувала комплексний підхід кредитного фінансування та погодилася на часткову локалізацію виробництва в Україні в обсязі 25%.

Суду будуть виготовлятися з морського алюмінію, тому вони будуть легкими і маневреними.