Арсен Аваков: Україна увійшла в десятку країн світу, де вже діє електронне посвідчення водія

Сьогодні, 6 лютого, в рамках презентації Національної онлайн платформи та інноваційного мобільного додатка «Дія», за допомогою якого у смартфоні будуть доступні електронні державні і бізнес сервіси, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков представив перші доступні для громадян опції МВС – електронні образи посвідчення водія та техпаспорта автомобіля.

«Водієві більше не варто хвилюватися, що забув удома документи на машину! У разі необхідності досить пред’явити співробітнику поліції відкритий додаток і поліцейський сам за згенерованим  QR-кодом перевірить ваші дані в Єдиній інформаційній базі даних МВС. Це зручно і просто, до того ж – електронні документи захищені від підробок!»- розповів Арсен Аваков.

Міністр зазначив, що в 2019 році поліцією було накладено 310 959 штрафів за ст.126 КУпАП (відсутність документів на авто під час зупинки патрульним) на загальну суму 140 млн. грн. Значна частина цих штрафів накладена через те, що водій просто забув свої документи.

“Таким чином, новий мобільний додаток дозволить українцям непогано заощадити!” – зазначив Арсен Аваков.

Використання е-документів на автомобіль замість звичайних при спілкуванні з поліцією – не єдина перевага електронного образу посвідчення водія. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів, е-посвідчення водія є документом, що посвідчує особу при поїздках автомобільним, залізничним та авіатранспортом по території України.

Щоб скористатися новою е-послугою, необхідно:

  1.  Завантажити з PlayMarket або AppStore мобільний додаток «Дія»;
  2.  Авторизуватися в додатку;
  3.   Зареєструвати в додатку своє посвідчення водія та техпаспорт автомобіля і завантажити оцифровану фотографію.

«Це лише початок роботи програми «Дія». Далі до нього будуть підключатися електронні сервіси не тільки МВС, а й усіх державних інститутів. Тому не відкладайте – встановлюйте додаток, реєструйтеся і отримуйте електронні послуги через свій смартфон. Скористайтеся перевагами цифрової країни!»- закликав глава МВС Арсен Аваков.