Фантастика

Фантастика – це моя пристрасть. У ті рідкісні хвилини, коли у мене з’являється можливість провести час наодинці з книгою, я із задоволенням пірнаю в світ фентезі або наукової фантастики. Люблю як класиків жанру, так і сучасних авторів. З деякими знайомий особисто, завдяки щорічному фестивалю «Зоряний міст».

 

Мої найулюбленіші:
 1. Аркадій і Борис Стругацькі “Важко бути богом”
 2. Іван Єфремов “Час бика”
 3. Жюль Верн “Таємничий острів”
 4. Роберт Хайнлайн “Тунель в небі”, “Зоряний десант”, “Громадянин Галактики”
 5. Ден Сіммонс “Гіперіон”, “Падіння Гіперіона”.
 6. Ерік Флінт, К. Д. Уінтворт “Шлях імперії”
 7. Стівен Кінг “Ловець снів”, “Острів Дума”
 8. Сергій Лук’яненко “Спектр”, “Лицарі сорока островів”, “Хлопчик і тьма”, “Осінні візити”, “Геном”, “Лорд з планети Земля”, “Лабіринт відображень”
 9. М. і С. Дяченко “Магам можна все”, “Vita Nostra”
 10. Роман Злотников “Імперія. Віват, Імператор!”
 11. Сергій Лук’яненко, Нік Перумов «Не час для драконів”
 12. Михайло Булгаков “Собаче серце”
 13. Герберт Уеллс “Війна світів”
 14. Генрі Лайон Олді “Дайте їм померти”
 15. Ніл Стівенсон “Криптономикон”

Фантасти про Авакова

Василь Головачов (м. Москва):

«Те, що Аваков – чудовий організатор, думаю, ні у кого з учасників фестивалю не викликає сумнівів. Але те, що він при цьому ще й тонкий поціновувач жанру, – мене, як письменника-фантаста, просто захоплює.
Доброї душі людина!».

Роберт Шеклі (США). Квітень, 2005 р.:

«Я ніколи і ніде, ні в Америці, ні в будь-якій іншій країні світу, не бачив, щоб одна людина зробила стільки для популяризації фантастики, скільки зробив і робить пан Аваков».


Генрі Лайон Олді (м. Харків):

 «Завдяки зусиллям Арсена Борисовича наш фестиваль “Зоряний міст” став найпопулярнішим конвентом не тільки в Україні, а й у всьому СНД».

 

«Зоряний міст»

Арсен Аваков є співголовою оргкомітету міжнародного фестивалю фантастики «Зоряний міст». За останній роки за підтримки Авакова фестиваль завоював симпатії численних шанувальників фантастики, а також письменників і видавців. Щорічно на конвент з’їжджається до п’ятисот учасників.

Програма фестивалю насичена і різноманітна і змінюється з року в рік. Незмінними залишаються лише принципи, на яких будується робота фестивалю.

Головний з них – фестиваль повинен бути, перш за все, РОБОЧИХ, а приїхали письменники повинні не тільки спілкуватися один з одним. Тому, крім цього спілкування, організаторами фестивалю велика увага приділяється ТВОРЧОЇ роботі. Письменники-фантасти мають можливість спілкуватися з видатними вченими, полемізувати з ними або розробляти спільні теми.

З іншого боку, важливим моментом у підготовці та проведенні «Зоряного моста» є організація зустрічей з читачами. За час роботи фестивалю проходять десятки зустрічей в школах і ВУЗах Харкова, наукових семінарів і секцій.

Саме цю відкритість і народність оргкомітет «Зоряного моста» вважає візитною карткою фестивалю і своїм головним досягненням.