Арсен Аваков: Відновити втрачені водійські права тепер можна онлайн

Сьогодні, 5 лютого, міністр внутрішніх справ презентував ще одну новацію е-сервісу від МВС – онлайн замовлення заміни водійського посвідчення через електронний кабінет водія.

Громадяни зможуть замовити обмін водійського посвідчення в разі втрати або крадіжки, не виходячи з дому. Для цього досить зробити онлайн заявку в електронному кабінеті водія на сайті Головного сервісного центру МВС.

У разі успішної перевірки поданої заяви та відомостей про автовласників в Державних реєстрах, громадянин отримає повідомлення від СЦ про видачу нового посвідчення. Йому залишиться тільки приїхати до територіального Сервісного Центру МВС, зазначеного в електронній заяві, і забрати вже готове посвідчення водія.

* Звертаємо увагу: відмова в наданні послуги можлива з ряду причин, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2019 № 946, яка вносить зміни до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами.

Скористатися опцією «електронний кабінет водія» можна за допомогою кваліфікованої електронного підпису (КЕП), яку з сьогоднішнього дня можна отримати на чіп своєї ID-карти, а також через Bank-id або Mobile-id.

За допомогою онлайн-сервісу «електронний кабінет водія» громадянин може замовити:

  • обмін посвідчення водія у разі заміни персональних даних;
  • отримання водійського посвідчення замість втраченого, викраденого або зіпсованого;
  • заміну посвідчення водія, виданого особі вперше, після закінчення терміну його дії (за умови вчинення особою протягом двох років з дня видачі посвідчення водія не більше 2 адміністративних порушень ПДР).

Більше про сервіс тут:

«МВС є лідером діджиталізації державних сервісів для громадян. Це значно мінімізує час і сили, які українці витрачають на отримання послуг. Ми створюємо максимально зручні та зрозумілі умови використання електронних сервісів. У такому випадку нам простіше обслуговувати і адмініструвати ці реєстри, а громадянам – легше співпрацювати з нами», – заявив міністр внутрішніх справ.

Для зручності громадян та державних служб МВС здійснює максимальне впровадження електронних послуг.

«Незабаром функціонал послуг буде розширено, ми плануємо працювати зі свідоцтвами про реєстрацію транспортних засобів та надавати ще більше електронних адміністративних послуг. Мета уряду – протягом трьох років перевести Центр адміністративних послуг в онлайн режим!» – повідомив Арсен Аваков.