Арсен Аваков зустрівся з Прем’єр-міністром Катару шейхом Халідом бін Халіфа Аль Тані

Сьогодні, 16 березня, на запрошення глави уряду Держави Катар, в рамках участі в Міжнародній виставці технологій внутрішньої національної безпеки і поліцейського обладнання «Milipol Qatar 2021», міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков взяв участь в робочій зустрічі з прем’єр-міністром, міністром внутрішніх справ Катару Шейхом Халідом бін Халіфа Аль Тані.

Сторони обговорили співробітництво в поліцейській, економічній і військовій сферах в рамках підготовки до підписання двосторонніх угод під час державного візиту в Катар Президента України Володимира Зеленського в квітні 2021.

«Наші двосторонні відносини з Катаром мають великий потенціал. Ми наблизилися до підписання низки міждержавних угод, які, розраховуємо, будуть ратифіковані найближчим часом. У нас хороша взаємодія в військово-технічних поставках. Нещодавно катарська сторона купила українські ракети. Сподіваюся, це не останнє взаємовигідне співробітництво, адже Україна є одним зі світових лідерів в ракетобудуванні», – зазначив міністр внутрішніх справ.

Також Арсен Аваков наголосив на важливості проведення цьогорічної виставки, організація якої відбувалася в непростих умовах через пандемію коронавируса.

«Не дивлячись на те, що ми вже вдруге на виставці в Катарі, завжди знаходимо для себе щось нове. Адже тут представлені світові тренди розвитку систем безпеки, – заявив Арсен Аваков під час відвідування Міжнародної виставки «Milipol Qatar 2021». – У складі нашої делегації – офіцери Національної поліції. Нас цікавлять внутрішні системи комп’ютерного аналізу, які ми тут побачили».

Міністр внутрішніх справ також підкреслив, що такі виставки – важливі, адже «є майданчик для спілкування фахівців, міністрів і осіб, що займаються державною безпекою, які можуть обмінятися думками і обговорити концепт в сфері безпеки».

Нагадаємо, Катар став першою країною на Близькому Сході, з якою Україна переходить на безвізовий режим і підсилює правоохоронне співробітництво. Раніше Україна і Катар підписали декларацію про поліцейське співробітництво