Арсен Аваков проінспектував Центр авіаційного забезпечення НПУ на вертодромі «Канів»

Сьогодні, 15 червня, глава МВС проінспектував Центр авіаційного забезпечення Національної поліції України, який базується на вертодромі «Вертолітний майданчик «Канів» в селі Пекарі (Черкаська область).

За інформацією міністра, в рамках розвитку єдиної системи авіаційної безпеки та захисту МВС, на вертодромі “Канів”, на території 8,6 га зведено два додаткових ангара для авіації НПУ, а незабаром буде побудований готельний комплекс для авіаційного персоналу. Центр обслуговуватиме кілька регіонів України.

«Сьогодні ми знаходимося на базі авіаційного забезпечення Нацполіції, де розташовані спеціалізовані вертольоти для потреб поліції і санавіації. Є також вертолітна група прикордонників, гвардійців і рятувальників. При необхідності вони всі працюють за спеціальним алгоритмом і допомагають один одному. Саме цей майданчик буде обслуговувати Черкаську та Київську області. Ми стали ще більш мобільними», – розповів Арсен Аваков.

Вертольоти будуть використовуватися для участі в спеціальних поліцейських, повітряно-рятувальних операціях, наданні екстреної медичної допомоги.

«За 1,5 року розставимо вертольоти по країні так, щоб вертолітний група системи авіаційної безпеки МВС взаємодіяла для допомоги людям по всій країні – від медицини до надзвичайних ситуацій», – зазначив глава МВС.

У планах з розвитку авіації МВС – поставка до кінця 2021 року 26 французьких вертольотів Airbus. Зокрема, 7 Н125 для Держприкордонслужби, 11 – Н225 для ДСНС і Нацгвардії, 8 Н145 останньої модифікації передадуть Національній поліції.

У 2020 році Нацполіція України отримала два вертольоти Airbus H145, які були розмитнені, пройшли відповідну сертифікацію, зареєстровані в установленому порядку і отримали дозволи на виконання польотів. Вертольоти оснащені пошуковим прожектором, лебідкою і засобами аеромедичної евакуації.

Також за відповідним графіком проводяться навчання та перепідготовка авіаційного персоналу МВС. У льотній академії компанії Airbus Helicopters Deutschland успішно пройшли перепідготовку 30 техніків, з яких 3 особи отримали свідоцтва інструкторів, 12 – пілотів і 4 – інженерів. 4 пілота проходять навчання зараз, а ще четверо пройдуть перепідготовку в серпні поточного року.

 

ДОВІДКА:

У березні 2018 року МВС запустило новий проект – систему авіаційної захисту і безпеки. В рамках розвитку системи планується використання як наявних літальних апаратів (літаки Ан і вертольоти Мі-2, Мі-8, ЄС-145), так і придбаних в рамках контракту з компанією Airbus Helicopters 55 одиниць авіатехніки – вертольотів Н-125, Н-145 і Н-225.

Перші два вертольоти Airbus Н225 Super Puma були прийняті в експлуатацію 21 грудня 2018 у аеропорту Бориспіль під Києвом.

Основні завдання вертолітних підрозділів МВС:

  • Рятувальні операції.
  • Забезпечення громадського порядку.
  • Антитерористичні і спеціальні операції.
  • Охорона державного кордону та забезпечення безпеки на дорогах.
  • Аеромедична евакуація.

У березні 2021 року Кабінет міністрів України підтримав ініціативу МВС про створення Єдиного аеромедичного простору України: разом з Міністерством охорони здоров’я запустили систему аеромедичної евакуації та підтримки трансплантології силами авіації МВС. Вже 1 квітня на Львівщині на чергування заступила спільна санітарна бригада МОЗ і МВС.