Арсен Аваков: У Львівській області на чергування заступила спільна санітарна бригада МОЗ і МВС

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що сьогодні, 1 квітня, у Львівській області на постійне чергування заступила бригада Системи авіаційної безпеки МВС. Крім льотного складу, на пункті постійно чергують медики.

Це стало можливим завдяки реалізації спільного українсько-французького авіаційного контракту з компанією «Airbus Helicopters».

«Як і обіцяли з Міністерством охорони здоров’я, сьогодні на Львівщині в рамках Єдиного аеромедичного простору заступив на чергування вертоліт ЕС-145 з медичним модулем, який буде надавати екстрену допомогу населенню шести західних областей. До складу входить екіпаж і медична бригада. Далі – Київщина і вся Україна», – заявив Арсен Аваков.

За словами міністра, вертольотами і літаками Системи авіаційної безпеки МВС керуватимуть пілоти, які вже пройшли або зараз проходять відповідну підготовку. Одне з основних завдань такої системи – медична допомога, щоб з точки А в точку Б можна було в найкоротші терміни доставити або хворого, або команду лікарів, або орган для трансплантації.

Раніше Арсен Аваков презентував карту, на якій позначено, де саме будуть розташовуватися 15 пунктів постійного базування Системи авіаційної безпеки. У всіх цих 15 точках чергуватиме льотна зміна і бригада медиків. Команда кваліфікованих фахівців буде в постійній бойовій готовності вилетіти на виконання завдання. Один пункт базування буде перекривати відстань у 350 кілометрів.

Система авіації МВС буде займатися не тільки питаннями медицини, а й залучатися під час рятувальних операцій та гасіння пожеж. На чергування вийде 57 вертольотів Airbus – Н-145, великі Super Puma і маневрені Н-125, а також вітчизняні Мі-8 і Мі-2. Крім того, будуть залучені літаки Антонов і Diamond.