Арсен Аваков: В Україні запустили Єдину авіаційну систему безпеки МВС. Прибули перші вертольоти
26 Грудня 2018Сьогодні, 21 грудня, в аеропорту Бориспіль під Києвом прийняті в експлуатацію перші два вертольоти Airbus Н225 Super Puma. Одна машина буде працювати в ДСНС, друга в Нацгвардії. Всього до кінця 2021 року МВС в рамках україно-французького контракту отримає 55 вертольотів Airbus.
На церемонії передачі вертольотів були присутні Президент України Петро Порошенко, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, керівники ЦОВВ МВС, Надзвичайний і Повноважний посол Франції в Україні Ізабель Дюмон і представники компанії Airbus Heliсopters.
Президент України Петро Порошенко відзначив ефективну роботу міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і всієї переговорної команди МВС, завдяки зусиллям яких проект авіаційної служби безпеки вдалося втілити в життя в рекордно короткі терміни.
«Сьогоднішній день – це визначна подія, яскраве свідчення зміцнення матеріальної бази для наших прикордонників, рятувальників, Нацгвардії, символ ефективної співпраці між Україною, Францією, Німеччиною і ЄС в цілому. Підкреслюю, що це не стане на заваді розвитку вітчизняної вертольотно-будівної промисловості, тому що потреби у вертольотах у нас надзвичайно високі», – заявив Петро Порошенко.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що реалізація проекту з франко-німецькою компанією Airbus Heliсopters дасть можливість створити в Україні третю за масштабом в Європі (після Франції і Німеччини) авіаційну систему безпеки.
“160 днів тому, 14 липня – в День взяття Бастилії – ми підписали з французькою стороною безпрецедентний за масштабом контракт на закупівлю 55 вертольотів фірми Airbus Helicopters для Міністерства внутрішніх справ України. А сьогодні ми зустрічаємо перші вертольоти. Ці багатофункціональні потужні красені Airbus Helicopters Super Puma дають старт практичного етапу створення Української авіаційної системи безпеки”, – сказав Арсен Аваков.
Глава відомства повідомив, що в найближчі три роки ЦОВВ МВС отримають 21 вертоліт Н225 Super Puma, 10 вертольотів Н145 і 24 вертольоти Н125.
«Завдяки досконалим, потужним і багатозадачним вертольотам, транспортування хворих, розвідка зон надзвичайних ситуацій, гасіння масштабних пожеж – стануть можливими для Державної служби з надзвичайних ситуацій. Охорона і моніторинг кордону – для Державної прикордонної служби. Виконання спеціальних поліцейських функцій і розшук злочинців – для Нацполіції. Транспортування бійців і техніки, розвідка та виконання спеціальних операцій – для Національної гвардії», – зазначив глава міністерства.
Арсен Аваков зазначив, що в ході розробки проекту, МВС вивчило успішний досвід багатьох країн і розробило базову концепцію: всі вертольоти будуть мультифункціональними і в разі потреби їх можна використовувати для вирішення будь-яких завдань. Всього в Україні буде 15 вертолітних баз, центр технічного і сервісного обслуговування в Ніжині (Чернігівська обл.), який дозволить обслуговувати не тільки свої машини, а й приймати замовлення європейських партнерів, зміцнювати кооперацію з Європейським Союзом, і навчальна база для пілотів і технічного персоналу в Кременчуці (Полтавська обл.). Кременчуцький льотний коледж рішенням Уряду передано в систему МВС. Він стане основною базою для навчання пілотів, технічного та обслуговуючого персоналу авіаційної системи безпеки МВС.
“Я впевнений, авіаційна система безпеки МВС – це принципово нова якість життя для українців, це врятовані життя, захист і допомога в будь-якій важкій ситуації! Це сервіс і безпека для кожного в будь-якому куточку країни. Це – міць і незалежність України», – зазначив Арсен Аваков.
Міністр подякував керівництву країни і французьких партнерів за підтримку і допомогу.
У свою чергу виконавчий віце-президент компанії Airbus Helicopters Матьє Луо зазначив, що з першого дня спільної роботи Україна стала для Airbus надійним партнером.
«Україна – велика держава з дуже потужною індустрією. Я хотів би висловити слова подяки авіаційним командам, які проходили у нас навчання і також відзначити їх високий рівень підготовки. Сподіваюся на розширення можливості для нашої подальшої співпраці. Дякую Вам, пане Президенте і пан Міністр», – сказав Матьє Луо
Компанія «Airbus Helicopters» буде надавати підтримку Україні в підготовці кадрів і технічному обслуговуванні, поки авіаційна система безпеки МВС повноцінно не запрацює.
Довідка:
Airbus H225 Super Puma – далекомагістральних пасажирські вертольоти, розроблені як наступне покоління цивільного сімейства Super Puma. Маючи два турбінних двигуна Turbomeca Makila 2A з міцним несучим гвинтом з п’ятьма лопатями і втулкою типу Spheriflex, вертоліт здатний прийняти на борт двох пілотів, бортпровідника і 24 пасажири. Максимальне корисне навантаження – 11 тонн. Вертоліт здатний розвивати крейсерську швидкість в 260,5 км/год на висоті 5 900 метрів, бойовий радіус становить 857 км, перегінна дальність – 985 км.
Володіє найвищими в галузі характеристиками швидкості, дальності польоту, завантаження і надійності в категорії 11-тонних дводвигунових машин. Будучи «наймолодшим» членом сімейства Super Puma компанії Airbus, H225 розроблений на основі перевірених технологічних рішень і з урахуванням досвіду його експлуатації по всьому світу.
Загальний наліт вертольотів сімейства Super Puma, до яких відноситься H225, перевищило позначку в 5 млн. годин в ході операцій, які виконуються по всьому світу за будь-яких погодних умовах, в тому числі в складних умовах моря.
Н225 сертифікований для польотів в умовах автоматично спрацьовує системи флотування, а також системою попередження зіткнень, поєднаної з автопілотом. В аварійній ситуації вікна кабіни легко видавлюються, що забезпечує швидку евакуацію і оперативний доступ до рятувальних плотів. Н225 також сертифікований для роботи трансмісії без подачі масла протягом 30 хвилин.
Вбудовані системи тестування і відповідна документація дозволяють експлуатантам самим проводити діагностику роботи устаткування без залучення додаткового обладнання.
Вертоліт може бути оперативно переобладнаний для проведення пошуково-рятувальних операцій над поверхнею моря і володіє відповідним обладнанням.