Арсен Аваков: підписали угоду про закупівлю 55 сучасних вертольотів «Airbus Helicopters – створюємо мобільну вертолітний службу

Авіаційний парк МВС поповнять 55 машин компанії «Airbus Helicopters», які стануть основою сучасної мобільної вертолітної служби.

Сьогодні, 23 березня, між Міністерством внутрішніх справ України та Міністерством європейських і закордонних справ Франції підписано Заяву про намір розвитку двостороннього співробітництва. Документ підписали міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і міністр європейських та закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан.

«Це найбільший проект між Україною і Францією. Це дуже великий структурний проект для нашої країни, за який ми взялися за підтримки Президента Петра Порошенка і прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Україна розраховує вже в цьому році отримати 4 машини, які будуть виконувати рятувальні та медичні завдання», – підкреслив Арсен Аваков.

Вертольоти французького виробництва будуть задіяні для виконання завдань Держслужби з надзвичайних ситуацій, Нацгвардії, Нацполіції і Держприкордонслужби.

МВС планує отримати вертольоти трьох моделей – Н145, Н125 і Н225:

7 вертольотів типу Н225 – для Державної служби України з надзвичайних ситуацій;
10 вертольотів типу Н145 і 1 вертоліт типу Н225 – Національної поліції України;
12 вертольотів типу Н225 для Національної гвардії України;
24 вертольотів типу Н125 і 1 вертоліт типу для Н225 для Державної прикордонної служби України.

Основні завдання мобільного вертолітної служби:

  • рятувальні операції;
  • забезпечення громадського порядку;
  • кримінальні розслідування;
  • антитерористичні і спеціальні місії;
  • охорона державного кордону;
  • моніторинг безпеки на дорогах.

Глава МВС Арсен Аваков повідомив також, що МВС планує найближчим часом підписати з Францією договір про взаємне визнання водійських посвідчень, а також тісно співпрацює з французькими колегами у сфері боротьби з організованою злочинністю. Українська сторона висловила вдячність Франції за системну підтримку в боротьбі з російським агресором.

 Міністр європейських і закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан запевнив українську сторону, що офіційний Париж готовий підтримувати нашу державу не тільки в питаннях реформ, а й у відновленні миру.

«Франція рішучt підтримує Україну і налаштована підтримувати цілісність і суверенітет України, а також співпрацювати в сфері економіки, що може бути корисно для обох сторін», – зазначив Жан-Ів Ле Дріан.

Довідка:

Airbus Helicopters (колишня Eurocopter Group) – франко-німецька компанія, яка виробляє одні з кращих вертольотів в світі.

Вертоліт Н125 – перевищує інші одномоторні вертольоти у продуктивності і універсальності, не вимагає високого рівня обслуговування і демонструє високі показники роботи у високогір’ї.

Вертоліт Н145 – має високу ступінь експлуатаційної готовності та гнучкості, особливо в умовах жаркого клімату і у високогір’ї.

Вертоліт Н225 – володіє високими характеристиками швидкості, дальності польоту, завантаження і надійності в категорії 11-тонних дводвигунових машин.