Президент підписав закон про ратифікацію договору з Францією про посилення морської безпеки і охорони України

Для посилення морських кордонів Державна прикордонна служба отримає 20 сучасних патрульних кораблів. Чверть катерів виготовлять в Україні, що допоможе відновити вітчизняну суднобудівну галузь

Сьогодні, Президент України Володимир Зеленський схвалив закон №0025 “Про ратифікацію рамкової угоди між урядом України та урядом Франції щодо офіційної підтримки посилення морської безпеки і охорони України”.

Ухвалення закону обумовлено необхідністю здійснення внутрішньодержавних процедур для набуття чинності рамкового договору, підписаного в листопаді 2019 року.

Відповідно до зазначеного документа в 2020 році заплановано початок проекту по створенню системи охорони морських кордонів Державною прикордонною службою. Зокрема, заплановано будівництво та придбання 20 надсучасних 32-х метрових патрульних кораблів. Контракт також включає в себе навчання персоналу і технічне обслуговування.

Частина катерів (25%) буде побудована на вітчизняних суднобудівних підприємствах, що допоможе відродити вітчизняну суднобудівну галузь з використанням сучасних технологій, створити робочі місця в Україні, а також локалізувати подальше технічне обслуговування кораблів.

Ціна одного повністю укомплектованого корабля – 6825000 євро, загальна вартість контракту складе 136 500 000 євро. Для фінансування проекту передбачається залучення спеціального банківського кредитного фінансування та казначейського займу Міністерства фінансів Франції, який забезпечує вкрай привабливу відсоткову ставку – до 2,5% річних на термін до 10 років. Це набагато нижче вартості залучення кредитів для України.

Нагадаємо, на початку березня Рада підтримала законопроект №0025, за нього проголосував 261 народний депутат