Арсен Аваков: Україна і Франція починають спільне виробництво пожежних автомобілів для ДСНС України

Йдеться про виробництво інженерних комплексів з підйомниками до 33 і 42 метрів. При цьому автомобілі французького виробництва будуть збиратися на українських заводах.

Про це сьогодні, 30 березня, заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час підписання Протоколу про наміри між ДСНС і французькою компанією, виробником висотних драбин для пожежних автомобілів Echelles Riffaud. Документ підписали глава ДСНС Микола Чечоткін, генеральний директор Echelles Riffaud Бенжамен Кустіє і експортний директор компанії Марк Ларів.

Глава МВС України Арсен Аваков зазначив, що в пожежно-рятувальних підрозділах склалася критична ситуація з сучасними технічними засобами для забезпечення гасіння пожеж та рятування людей з висотних будівель. Наявна техніка експлуатується вже понад 40 років і вже на 90% відпрацювала всі встановлені терміни експлуатації.

«На жаль, Україна не виробляла і не виробляє таку техніку. Тому, МВС спільно з французькими партнерами домовилися про виробництво для українських рятувальників сучасної пожежної техніки. Йдеться про виробництво комплексів з підйомниками до 33 і 42 метрів», – зазначив міністр внутрішніх справ.

Глава Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін зазначив, що сьогодні відбулася історична подія – початок технічного переозброєння підрозділів ДСНС висотною пожежно-рятувальною технікою:

 «У нас в наявності є тільки 290 необхідних драбин, 260 з них вже відпрацювали свій ресурс. З огляду на зношеність цієї техніки і відсутність виробництва в Україні, ми ретельно вивчали можливості європейських виробників. Від реалізації спільного проекту ми очікуємо повністю переоснастити наші підрозділи висотною технікою для порятунку людей. Це дозволить більш якісно надавати послуги нашому населенню і рятувати людські життя. Переконаний, що наша спільна робота має потужний потенціал».

Арсен Аваков зазначив, що за результатами переговорів з французькими компаніями – виробниками пожежної техніки, була обрана компанія Echelles Riffaund, яка працює на ринку більше 150 років.

«Важливим аспектом двосторонньої співпраці залишається умова, що автомобілі французького виробництва будуть зібрані на українських заводах. Крім того, наші фахівці пройдуть навчання у своїх французьких колег», – сказав міністр.

Арсен Аваков відзначив, що вартість контракту складає 300 млн. євро. Однак французька сторона пішла на умови довгострокового кредитування, яке розраховане на 10 років.

«Результатом нашої плідної роботи з Посольством Франції в Україні стало сьогоднішнє підписання Протоколу про наміри між ДСНС України та французькою компанією Echelles Riffaund про співпрацю в сфері виробництва пожежної техніки», – сказав Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ додав, що в подальшому підписаний Протокол буде оформлений в міжурядову Угоду, яку ратифікують народні депутати. За попереднім планом нові автомобілі запрацюють в українських містах в наступному році.

Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Етьєн де Понсен нагадав, що Україна і Франція вже працюють над двома великими загальними контрактами – поставка 55 вертольотів в рамках Єдиної авіаційної системи та 20 патрульних катерів для потреб ДПСУ.

«Франція завжди з радістю співпрацює з Україною і погоджується на локалізацію виробництва в вашій країні. Ми і надалі будемо підтримувати ваші проекти і пропозиції», – сказав Етьєн де Понсен.