Арсен Аваков: Підписали Угоду з Урядом Франції щодо закупівлі вертольотів «Airbus Helicopters». Найкраща техніка для створення єдиної авіаційної системи безпеки!

Сьогодні, 29 травня 2018 року, у Парижі міністр  внутрішніх справ Арсен Аваков від Уряду України підписав Угоду щодо закупівлі авіаційної техніки з держсекретарем міністерства економіки і фінансів Франції Дельфін Жені-Стефан. До кінця року Україна вже отримає4 сучасних вертольоти,а загалом 55. Вертольоти будуть задіяні для виконання завдань ДСНС, Нацгвардії, Нацполіції і Держприкордонслужби.

«Загальна вартість Угоди складає 551 млн. євро. Вертольоти «AirbusHelicopters», будуть поставлятися в два етапи – спочатку 37 вертольотів,а потім 18. Із них 21 гелікоптер – це найбільші вертольоти в світі, модель H225, які мають вантажопідйомність понад 10 тонн.  Дані вертольоти будуть модернізовані.Така техніка не випускається в Україні, але вона дуже потрібна для потреб МВС. Крім того в цьому році ми плануємо закупити ще 20 вертольотів українського виробництва. Всі ці вертольоти утворять єдину систему безпеки і братимуть участь в аеромедичній евакуації – при транспортування тяжкохворих людей,під час захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та інше. Дана система вже працює у Каліфорнії і в Франції. Ми хочемо реалізувати її в Україні за 1,5 року. Головне наше завдання, щоб кожна людина, де б вона не знаходилась, розуміла, що їй прийдуть на допомогу!» – підкреслив глава МВС.

У МВС підписали Угоду на вертольоти трьох моделей – Н145, Н125 та Н225, які поповнять вже існуючий вертолітний парк машин ще радянського виробництва МІ-8.

Придбання вертольотів розглядається в комплексі зі створенням в Україні центру з сервісного технічного обслуговування, капітального ремонту, логістичної бази щодо забезпечення запасними частинами, обладнанням і агрегатами, центру з навчання льотного та технічного персоналу.

Авіаційний парк МВС поповнять 55 машин компанії «AirbusHelicopters», які стануть основою сучасної мобільної вертолітної служби:

  • 7 вертольотів типу Н225 – для Державної служби України з надзвичайних ситуацій;
  • 10 вертольотів типу Н145 і 1 вертоліт типу Н225 – Національної поліції України;
  • 12 вертольотів типу Н225 для Національної гвардії України;
  • 24 вертольоти типу Н125 і 1 вертоліт типу для Н225 для Державної прикордонної служби України.

Єдина авіаційна система безпеки та цивільного захисту дозволить МВС розширити та зміцнити ефективність діяльності, направленої на забезпечення протидії злочинності(під час антитерористичних та спеціальних операцій), забезпечення публічної безпеки і порядку, охорони органів державної влади, охорони державного кордону й підтримання безпеки на дорогах, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, зокрема ліквідація наслідків природних та техногенних катастроф, гасіння пожеж тощо.

Відмітимо, міністерством внутрішніх справ України було проведено декілька раундів переговорів із французькою стороною, за результатами яких 23 березня 2018 року між МВС України та Міністерством Європи та закордонних справ Французької Республіки була підписана Заява про наміри щодо розвитку двостороннього співробітництва, у межах якої було закріплено намір французької сторони підтримати створення єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту в Україні а також розроблено проект міжурядової Угоди, яка дозволить залучити французький державний та банківський сектор для надання МВС експортного кредиту.

Базуючись на попередніх домовленостях з французькою стороною та враховуючи діапазон цін на вживані моделі H225, а також на нові моделі H125 та H145, було узгоджено проект у цілому з Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою України та Президентом України, та закладено до державного бюджету кошти на створення єдиної авіаційної системи безпеки та цивільного захисту (п. 21 ст.14 Закону України «Про Державний бюджет на 2018 рік»).

«Це дуже великий структурний проект між Україною і Францією, який ми реалізували за підтримки президента Петра Порошенка і прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Французька сторона надала нам вигідні фінансові умови  та кредит за міжурядовою угодою під 1% річних протягом 6 років. Також у бюджеті України була закладена сума в розмірі 1 млрд. гривень під програму оновлення українського вертолітного парку», – відмітив Арсен Аваков.

Довідка:

AirbusHelicopters (колишня EurocopterGroup) – франко-німецька компанія, яка виробляє одні з кращих вертольотів в світі.

  • Вертоліт Н125 – перевищує інші одномоторні вертольоти у продуктивності і універсальності, не вимагає високого рівня обслуговування і демонструє високі показники роботи у високогір’ї.
  • Вертоліт Н145 – має високу ступінь експлуатаційної готовності та гнучкості, особливо в умовах жаркого клімату і у високогір’ї.
  • Вертоліт Н225 – володіє високими характеристиками швидкості, дальності польоту, завантаження і надійності в категорії 11-тонних дводвигунових машин.