Арсен Аваков: Міжнародний проект «НІБУЛОН» – ОCEA відроджує кораблебудування в Україні

Сьогодні, 22 липня, офіційно стартувала реалізація міжурядового проекту щодо посилення системи морської безпеки і охорони кордону України – підписаний контракт на будівництво 20 патрульних прикордонних катерів проекту FPB-98 MK I французькою компанією ОСЕА, 5 з них побудують в Україні, у співпраці з українським суднобудівно-судоремонтним заводом “НІБУЛОН” (Миколаїв).

Урочисте підписання контракту відбулося на території заводу «НІБУЛОН» у Миколаєві. У заході взяли участь міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен, генеральний директор ТОВ СС «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський, голова Держприкордонслужби України Сергій Дейнеко, а також генеральний директор компанії ОСЕА Ролан Жосар.

«Сьогодні ми закладаємо перші патрульні катери для Державної прикордонної служби України. Підписано контракт. Лідер українського суднобудування компанія «НІБУЛОН» стала офіційним партнером французької компанії ОСЕА в будівництві патрульних прикордонних катерів в рамках реалізації міжурядового проекту посилення системи морської безпеки та охорони кордону України», — повідомив Арсен Аваков.

У форматі відеоконференції глава МВС презентував проект на засіданні Кабінету Міністрів України. Він підкреслив, що компанія ОСЕА вибрала партнером завод «НІБУЛОН», який, один з небагатьох в країні, здатний виконувати такі складні проекти і має для цього необхідні кваліфіковані кадри і потужності.

«Тому я з честю можу сказати, що наші кораблі будуть називатися «кораблі компанії ОСЕА-НІБУЛОН». В рамках реалізації цього проекту Україна отримає сучасні кораблі для захисту державного кордону та новітні технології в будівництві кораблів. Це в подальшому дозволить нам самостійно обслуговувати кораблі і розвивати власне виробництво», – сказав міністр.

За словами Арсена Авакова, рішення про будівництво схвалено урядом, а Міністерство фінансів швидко зробить необхідні фінансові розрахунки.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що це великий, цікавий, тристоронній контракт:

«Вважаю, що це правильний проект з розвитком виробництва на наших місцевих потужностях та створенням нових робочих місць. Ми повинні докласти максимум зусиль, аби цей контракт з нашими французькими партнерами реалізувався».

Генеральний директор ТОВ СС «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський зазначив, що підприємство готове виконати умови контракту в найкоротші строки.

«Для нас це великий виклик і визнання французької компанії. Ми відроджуємо Дніпро, розвиваємо український флот і робимо все, щоб Україна була морської країною, а не країною у моря. Для нас велика честь розвивати охоронний сектор України. Ми готові виконати роботу в найкоротші терміни», – сказав він.

У свою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен зазначив швидкість, з якою реалізується проект.

«Перші переговори почалися два роки тому і, ми сподіваємося, вже в 2021 перші катери будуть поставлені замовникам. Контракт є послідовником другого великого проекту – поставка 55 вертольотів, виробництва компанії «Airbus». Ці два контракти вписуються в контекст політичної підтримки, яку Франція надає Україні. Дякую за роботу і високий рівень професіоналізму міністру внутрішніх справ Арсену Авакову і його команді», – сказав Надзвичайний і Повноважний Посол.

За словами директора компанії ОСЕА Ролана Жосара компанія «НІБУЛОН» є надійним партнером у виробництві катерів.

«Проект передбачався в спільній реалізації з Україною, тому нам важливо було знайти надійного партнера. Ми зробили цей вибір. З компанією «НІБУЛОН» у нас спільні цінності, які нас об’єднують, крім того компанія має високий рівень професіоналізму і якість роботи. Зараз ми розглядаємо більш широкий напрямок нашої співпраці, яке буде направлено на ринки інших країн », – зазначив він.

Нагадаємо, за умовами рамкової міжурядової угоди, підписаної в Парижі 19 листопада 2019 міністрами внутрішніх справ України і Франції, чверть замовлення буде виконано вітчизняним суднобудівним підприємством за французькими технологіями. Угода  була ратифікована ВРУ 4 березня 2020. Проект також передбачає кредитування будівництва кораблів урядом Франції та провідними європейськими банками на суму 136,5 млн. євро.

Французька компанія ОСЕА вибрала українським партнером суднобудівне підприємство «НІБУЛОН», яке побудує п’ять судів проекту FPB 98 MK I. Це маневровий патрульний корабель завдовжки 32 метри з легкого алюмінію, який розвиває швидкість до 30 вузлів з дальністю плавання 1200 морських миль і малим осіданням для плавання на мілководді. Кожне судно буде оснащено сучасними системами оптико-електронного спостереження, RIB-човнами для оглядових груп прикордонників, а також вітчизняним озброєнням: артилерійською установкою і кулеметами. Вони будуть використовуватися для охорони державного кордону на воді, операцій спостереження, нагляду і контролю, пошуково-рятувальних операцій та протидії диверсійно-розвідувальним групам.