Арсен Аваков: Україна і Франція планують розпочати спільне виробництво електричних локомотивів Alstom

Сьогодні, 27 жовтня, Арсен Аваков, як глава Змішаної українсько-французької міжурядової комісії з економічного співробітництва, зустрівся з гендиректором компанії Alstom Анрі Пупар-Лафарж. Сторони обговорили перспективи реалізації проекту поставок електричних локомотивів Alstom з частковою локалізацією їх виробництва і технічного обслуговування в Україні.

Переговори відбулися за участю Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Франція в Україні Етьєна де Понсена і гендиректора АТ «Українська залізниця» Володимира Жмака.

Нагадаємо, що в 2018 році Alstom і «Українська залізниця» підписали меморандум про взаєморозуміння, який офіційно закріплює співпрацю з надання та обслуговування електричних локомотивів. Фінансова модель проекту передбачає залучення кредитних коштів Держказначейства Франції та інших джерел.

«Ми довго напрацьовували деталі спільного з французькою стороною проекту і найближчим часом можемо вийти на підписання міжурядової угоди, яка повністю задовольнятиме потреби України. У тому числі з урахуванням вимог, поставлених Президентом України, в частині локалізації виробництва на українських підприємствах», – заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Відзначимо, що з української сторони Змішану міжурядову комісію з економічного співробітництва очолює Арсен Аваков. Главою від Франції призначено міністра економіки і фінансів Бруно ле Мер. В кінці листопада 2020 заплановано її чергове засідання.

«У нас дуже застарілий парк локомотивів і нам стратегічно необхідно його оновлювати. На даному етапі ми зацікавлені в 50-ти двосистемних електровозах, здатних транспортувати від 5500 до 6000 тонн вантажу. Ці локомотиви потрібні нам з довгостроковою системою технічного обслуговування і локалізації виробництва в Україні. На другому етапі ми зацікавлені отримати односистемні локомотиви», – повідомив під час переговорів гендиректор АТ«Укрзалізниця» Володимир Жмак.

Гендиректор Alstom Анрі Пупар-Лафарж запевнив, що компанія зможе бути надійним і довгостроковим партнером для України і АТ «Укрзалізниця».

«На ринку ми працюємо вже багато років, і можемо задовольнити потреби «Укрзалізниці». Alstom має досвід роботи на ринках з локалізацією виробничих і сервісних потужностей. Це підсилює нашу кооперацію і створює нові робочі місця. Зокрема, ми так працюємо в Казахстані і Південній Африці», – сказав він.

Посол Франції Етьєн де Понсен зазначив, що останні два роки країни активно реалізовують вертолітний (Airbus Helicopters) і корабельний (ОСЕА) проекти МВС України, гуманітарний проект поліпшення водопостачання Маріуполя з перспективою його поширення на Луганську область. Загальна вартість всіх економічних програм співпраці між Україною і Францією становить солідні 800 млн. євро.

Довідка:

Alstom – це велика французька машинобудівна компанія, один зі світових лідерів у виробництві енергетичного устаткування і залізничного транспорту. Компанія випускає енергогенеруюче обладнання, залізничні локомотиви (тепловози СС 72000, СС 72100 і ін.), Швидкісні електропоїзди серій TGV і AGV, швидкісні електропоїзди серії Pendolino (розробка Fiat Ferroviaria), трамваї (TGV, Eurostar, Citadis), а також електрофільтри для промислового виробництва.