Арсен Аваков: У 2021 році МВС посилює масштабні  безпекові проекти

Сьогодні, 11 лютого, під час розширеного засідання колегії МВС міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що міністерство продовжить реалізацію раніше початих стратегічних проектів.

«Йде активна співпраця МВС з Французькою Республікою щодо посилення морської безпеки і охорони морських кордонів України. Завдяки цьому проекту наша держава отримає сучасні катери і технології їх подальшого виробництва. Французькі партнери вже будують два катери для прикордонників, їх поставка очікується в поточному році. Українські корабели отримають досвід міжнародної кооперації та доступ до сучасних технологій виробництва швидкісних суден. До речі, локалізація 25 відсотків виробництва буде здійснена на суднобудівному заводі «Нібулон» в Миколаєві», – зазначив Арсен Аваков.

Глава МВС розповів, що триває розвиток Єдиної системи авіаційної безпеки та захисту:

«Нацполіція отримала перші два сучасних вертольота Н-145, два вертольоти Н-125 отримала Держприкордонслужба, 10 – ДСНС і НГУ. Зараз йде підготовка пілотів і техніків. У планах на цей рік – отримання ще 28 вертольотів для потреб усіх служб системи МВС», – сказав Арсен Аваков.

Також міністр нагадав, що в 2020 році запрацювала система фотовідеофіксації порушень ПДР.

«Ми провели потужну попередню роботу як в законодавчому полі, так і в технічній площині. Основна мета – не кількість виписаних штрафів, а збереження людського життя та здоров’я. Також важливо виховати у водіях самодисципліну. Адже за статистикою 40 відсотків ДТП відбувається через перевищення швидкісного режиму. Ефект впровадження системи очевидний. За півроку її роботи на 48 ділянках автодоріг Києва, Київської і Львівської областей, де встановлені камери, кількість ДТП з постраждалими зменшилася втричі», – підкреслив Арсен Аваков.

Міністр зазначив, в 2021 році на автошляхах держави з’явиться ще близько 220 камер.