Арсен Аваков: сьогодні стартувала робота системи фотовідеофіксації порушень ПДР

1 червня була запущена система автофіксації перевищення швидкості. Вже за перші 8 хвилин 45 камер зафіксували 262 перевищення швидкості. І це при тому, що камери налаштовані в Києві на 103 км/год.

Камери встановлені в місцях найвищої концентрації ДТП. Спочатку в автоматичному режимі будуть фіксуватися тільки факти перевищення швидкості. Трохи пізніше – і інші порушення правил дорожнього руху.

Штраф за перевищення швидкості більш ніж на 20 км/год, але не більше 50 км/год, складе – 255 гривень. За перевищення на понад 50 км/год – 510 грн.

Важливо, якщо штраф сплатити протягом 10 банківських днів з моменту отримання постанови, водій заплатить тільки половину суми. У той же час, якщо штраф не буде сплачений протягом 30 днів – почне діяти механізм примусового стягнення.

Встановлені на дорогах камери фіксуватимуть перевищення швидкості, далі поліцейські перевіряють номер автомобіля та його марку – і заочно виписують протокол, який надсилають поштою порушникові, а копію – в електронний кабінет водія. В протокол додаватимуть і фотографію або відеозапис моменту перевищення швидкості.

Про факт фіксації порушення можна наступним чином:
– адмінпостанови будуть направляти на електронну пошту, якщо подано відповідну заяву в МВС;
– на офіційному сайті МВС і Головного сервісного центру МВС в «Електронному кабінеті водія»;
– від листоноші, який доставляє постанову за місцем реєстрації правопорушника;
– від представників Державної прикордонної служби України, які вручають постанову при перетині кордону – іноземцям та особам без громадянства, які ввозили на територію України транспортний засіб, зареєстрований за її межами.

Адміністративну відповідальність за правопорушення несе:
– фізична особа або керівник юридичної особи, на яке зареєстровано транспортний засіб;
– належний користувач відповідного транспортного засобу, якщо відповідні дані внесені до Єдиного державного реєстру транспортних засобів.

Постанова набирає законної сили:
– з дня отримання;
– з дня відмови про отримання;
– з дня повернення поштового відправлення, якщо Ви не отримали надіслану постанову;
– якщо вручається прикордонником, то в день вручення.

Оскаржити постанову можна протягом 10 днів з дати набрання постановою законної сили.

«Основна мета установки комплексів автоматичної фіксації привчити водіїв до самодисципліни, а не виписати штраф. Вдумайтеся, 40% ДТП відбувається через перевищення швидкісного режиму. Бережіть себе і свої гроші! Будьте уважні!», – заявив міністр.