Арсен Аваков: Позов проти Віталія Марківа – це позов проти України

Сьогодні, 3 листопада, у Мілані (Італія) проходить заключне засідання апеляційного суду у справі нацгвардійця Віталія Марківа. На засіданні присутні міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова. На засіданні також присутні директор центру сприяння міжнародного захисту зі Страсбурга, представники Центру громадянських свобод (Україна) та російського правозахисного центру «Меморіал». Українська сторона сподівається, що суд виправдає Віталія Марківа.

«Сподіваємося, що це рішення суду у справі Віталія Марківа буде останнім і вирок буде виправдувальним, а більш ніж трирічний термін ув’язнення закінчиться. Ми свого солдата не залишимо. Це позов не тільки проти нацгвардійця, це позов проти всієї України», – заявив Арсен Аваков.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова додала, що в разі, якщо апеляційний суд візьме до уваги додаткові докази, які надала українська сторона захисту, він може знову відкласти остаточне рішення, розглянути по суті докази і потім вже дати їм оцінку і винести рішення.

«Але згідно з італійським законодавством, Римським Статутом, апеляційний суд може прийняти рішення, якого ми всі чекаємо, що Віталій Марків не винен, тобто повністю задовольнити його скаргу», – сказала Людмила Денисова.

Відзначимо, Віталій Марків не буде присутній на сьогоднішньому засіданні міланського апеляційного суду. Таке рішення було прийнято тюремними керівниками відповідно до установки італійського уряду обмежити пересування в місті через пандемію. У засіданні організована відеотрансляція із в’язниці.

За словами адвоката захисту Раффаеле Делла Валле, щоб прийняти рішення про виправдання солдата, суддям досить уважно вивчити наявні матеріали справи:

«У мене немає ілюзій, я не беруся оцінювати зараз ставлення суддів, я оцінюю документи, матеріали справи, і вони абсолютно на нашу користь. Я в цьому був упевнений в Павії, впевнений і зараз. Я ще більше переконаний у невинуватості Марківа після експертизи прослуханої тюремної розмови, адже звинувачення вклало в уста підсудного слова, яких він ніколи не говорив. Суддям і присяжним досить уважно вивчити наявні матеріали справи (навіть без нових доказів), щоб прийняти рішення про виправдання солдата. Сподіваюся, на них зійде просвітління, і вони зрозуміють, що не повинні призначати будь-кого винуватцем», – сказав в коментарі «Радіо Свобода» провідний адвокат захисту Раффаеле Делла Валле.

Нагадаємо, старший сержант Національної гвардії України Віталій Марків відбуває покарання у в’язниці поблизу Мілана після того, як в липні минулого року суд першої інстанції засудив його до 24 років ув’язнення. Він знаходиться під вартою з дня арешту в Болоньї 30 червня 2017.

Перше засідання апеляційного суду у справі Віталія Марківа відбулося в Мілані 29 вересня. Сторона захисту, яку ведуть кращі італійські адвокати Раффаеле Делла Валле і Нікколо Бертоліні Клеричі, наполягають на невинуватості Віталія Марківа, який ніяк не міг бути причетний до загибелі Андреа Роккеллі.

1 жовтня в Мілані відбулося друге засідання апеляції у справі нацгвардійця Віталія Марківа. Українська сторона в черговий раз підкреслила, що рішення суду першої інстанції у справі Марківа – абсурдно і ми розраховуємо на залучення матеріалів української сторони до справи.

На третьому засіданні, 15 жовтня, апеляційний суд ухвалив новий переклад слів нацгвардійця, які доводять його невиннуватість

23 жовтня в Мілані продовжилося засідання апеляційного суду у справі Марківа. На засіданні, сторона захисту подала суду присяжних факти, що свідчать про непричетність Віталія до загибелі італійського журналіста Андреа Роккеллі.