Справа гвардійця Марківа: Сторона звинувачення намагається долучити до справи непрямі слова Віталія, вирвані з контексту

Йдеться про вирвану з контексту фразу «вбили журналіста», яку італійська прокуратура отримала під час прослуховування Віталія в СІЗО, і яку сторона звинувачення намагається інтерпретувати, як «я вбив». Суд призначив повторну експертизу даного аудіозапису та висунув вимогу зробити адекватний переклад всього фрагмента. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков сьогодні, 1 жовтня, після закінчення другого засідання апеляційного суду у справі нацгвардійця Віталія Марківа у Мілані.

«Адвокати з нашого боку свої позиції заявили, призначена додаткова експертиза. Сторона звинувачення намагається інтерпретувати непрямі слова Марківа з прослуховування у тюрмі. Було сказано «вбили журналіста», а намагаються інтерпретувати як «я вбив», – зазначив Арсен Аваков.

За його словами, українська сторона передала суду весь пакет документів і експертиз.

«Ми провели експеримент в той же період, коли загинули Миронов і Роккеллі. Наполягаємо, що автомат не може стріляти на 1500 м і при цьому вбивати прицільно. І Роккеллі, і Миронов не були в прямої видимості. Хочемо, щоб також залучили записи, які надав Вільям Рогелон: там видно і чутно стрілянину, яка проходила в 200 м, а не з боку гори Карачун», – сказав Арсен Аваков.

«Крім того, ми знайшли записку в кишені Миронова, де він листувався з прес-секретарем «ДНР» Стелою Хорошевою. Вони домовлялися з нею про зустріч з Гіркіним. Тому ми не виключаємо, що це була провокація – відправити іноземців під вогонь, а потім всю провину покласти на Україну», – зазначив глава МВС.

Арсен Аваков також зазначив, що італійській стороні неодноразово було офіційно запропоновано приїхати на місце подій, проте ніхто з представників слідства жодного разу не приїхав в Україну.

«На мій погляд, це порушує права на захист, і рішення суду першої інстанції було винесено на емоціях», – сказав він.

Крім того, Арсен Аваков повідомив, що напередодні пройшла прес-конференція родичів загиблого разом з Андреа Роккеллі росіянина Андрія Миронова. Рідні загиблого правозахисника незадоволені вироком, винесеним Віталію Марківу, і вважають його недійсним.

Наступні засідання апеляційного суду призначено на 15 і 23 жовтня.