Арсен Аваков обговорив з послом Франції хід реалізації спільних проектів

Сьогодні, 4 лютого, міністр внутрішніх справ України та Надзвичайний і Повноважний посол Французької Республіки в Україні Етьєн де Понсен обговорили роботу за підсумками восьмого засідання Змішаної українсько-французької міжурядової комісії з економічного співробітництва, яке пройшло в листопаді 2020 року.

«Хочу відзначити дуже прогресивне виконання контракту з виготовлення патрульних катерів компанії OCEA для потреб Держприкордонслужби. Перший катер очікуємо отримати вже восени цього року», – зазначив Арсен Аваков.

У свою чергу Посол Франції зазначив, що зараз проекти з поліпшення систем водопостачання в місті Маріуполь і Луганській області активно реалізуються:

«За участю французьких експертів напрацьовується техніко-економічне обґрунтування модернізації Західної фільтрувальної станції КП« Попаснянський районний водоканал», – сказав Етьєн де Понсен.

Крім того, сторони підкреслили успішне продовження розвитку Єдиної авіаційної системи МВС у контексті українсько-французького проекту з виробництва вертольотів компанії Airbus Helicopters.

Арсен Аваков зазначив, що в цьому році МВС розраховує отримати чергові 26 вертольотів і перейти до підготовки відповідної інфраструктури, необхідної для належної експлуатації обладнання.

Як раніше зазначив Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен, успішність спільних українсько-французьких проектів обумовлена ​​професіоналізмом команди Міністерства внутрішніх справ і міністра Арсена Авакова.

Як приклад Посол навів реалізацію контракту з Airbus Helicopters SAS.

«У нас склалися дуже хороші та міцні відносини з МВС, клієнтом Airbus. Зараз контракт реалізується повним ходом, і в цьому році в Україну прибувають 26 нових вертольотів. Для України це зміна культури, тому що колишня культура в цьому секторі прийшла з Радянського Союзу. Тепер він йде на Захід, з новими стандартами і новою мовою – він переходить з російської на англійську. І, звичайно, ці вертольоти більш сучасні та ефективні. З ними Україна вступає в XXI століття”, – сказав він в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

Також Посол Франції зазначив, що вже почалося спільне будівництво патрульних катерів за контрактом підприємства «Нібулон» з компанією OCEA.

«Будівництво почалося у Франції і почалося в Україні, в Миколаєві, в грудні 2020 року. Постачання почнеться в кінці 2021 року. Це проект вартістю 136 млн. євро, який отримує фінансову підтримку від французького уряду за рахунок кредиту казначейства Франції (40 млн євро) і Bpi France (76 млн євро). Я був у Миколаєві з міністром Арсеном Аваковим для запуску цього проекту 22 липня минулого року. Цей проект дуже своєчасний. Я впевнений, що він теж буде успішним. Є 20 патрульних катерів довжиною 32 метри. Вони привнесуть новий елемент безпеки в Україні, тому що підходять для патрулювання і на річках, і на морі», – підкреслив Етьєн де Понсен.

Нагадаємо, співголова Змішаної українсько-французької міжурядової комісії з економічного співробітництва Арсен Аваков зустрівся з гендиректором компанії Alstom Анрі Пупар-Лафарж. Переговори відбулися за участю посла Французької республіки в Україні Етьєна де Понсена і гендиректора «Укрзалізниці» Володимира Жмака. За дорученням Президента України Володимира Зеленського, сторони обговорені перспективи реалізації проекту поставок електричних локомотивів Alstom з частковою локалізацією їх виробництва і технічного обслуговування в Україні.