Арсен Аваков: Україна і Франція розвиває економічне співробітництво на міжурядовому рівні

Співголови Змішаної Українсько-Французької міжурядової комісії з економічного співробітництва міністри Арсен Аваков і Брюно Ле Мер провели її восьме засідання.

 

Сьогодні, 27 листопада, була підписана підсумкова декларація черговій сесії міжурядової комісії її главами – міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим і міністром економіки, фінансів і відновлення Французької Республіки Брюно ле Мером. Вони обговорили стан реалізації вже наявних програм співпраці і підготовку до нових масштабних проектів. У роботі комісії в форматі відеоконференції взяли участь посли обох держав. Вчора комісія працювала онлайн на рівні експертів.

«Вже успішно реалізується контракт з Airbus Helicopters SAS: вчора ми отримали ще один вертоліт Н-225, а до кінця року отримаємо ще три. Просувається проект спільного будівництва патрульних катерів з компанією ОСЕА: ми провели фінансування минулого тижня, виплатили нашим компаніям аванси. У січні 2021 ми сподіваємося вийти на конкретну операцію з виробництва нової рятувальної техніки. Обсяг цього контракту може бути до 300 млн. євро. Плануємо тут залучити вітчизняні підприємства КРАЗ і Прилуцький завод «Пожмашина» для виробництва шасі, а також французького виробника спеціальних рятувальних драбин Echelles Riffaud», – сказав Арсен Аваков.

 

За словами глави МВС, також планується старт проекту з будівництва енергозберігаючих потужностей для Укренерго на суму 20 млн. євро. Але ключовим стратегічним пріоритетом для України і Франції в даний час є підготовка великого контракту на придбання вантажних локомотивів між АТ «Українська залізниця» та французькою компанією Alstom з можливістю локалізації виробництва в Україні:

«Планується, що ця угода буде двохетапною. Перший етап передбачає отримання 50 електровозів, другий – до 80. Перший етап цієї угоди з обов’язковою локалізацією виробництва в Україні буде коштувати приблизно півмільярда євро. Також нам дуже цікавий проект з будівництва енергозберігаючих потужностей, сподіваюся в 2021 році почнеться його реалізація», – додав Арсен Аваков.

 

Сторони відзначили позитивні результати спільної роботи з реінтеграції Донбасу: будівництво станції очищення питної води в Маріуполі Донецької області та можливість розширення цієї програми на Луганську область.

Міністр економіки, фінансів і відновлення Французької Республіки Брюно ле Мер зазначив, що спільні українсько-французькі економічні проекти є не тільки стратегічними, а й політичними.

«Проект з будівництва енергозберігаючих потужностей для Укренерго дозволить Україні, в тому числі вступити в Європейське Енергоспівтовариство. І, звичайно, найважливіше – це підготовка великої угоди між компаніями Alstom і «Укрзалізницею», – сказав Брюно ле Мер.

Він підтвердив готовність французької сторони збільшити частку фінансування проекту з боку Держказначейства Франції. Це повинно його істотно здешевити. Про це йшлося під час переговорів в кінці жовтня Президента України Володимира Зеленського та гендиректора Alstom Анрі Пупар-Лафаржа.

Арсен Аваков окремо акцентував увагу французького колеги на активізації роботи над угодою про взаємне визнання та обмін посвідчень водія. Запланований візит французької експертної місії для остаточного вирішення цього питання.

«Але найважливішим пунктом всіх спільних з Францією проектів є часткова локалізація в Україні виробництва і будівництва, а також залучення до цього українських підприємств», – резюмував Арсен Аваков.