Арсен Аваков: МВС розробило проект Стратегії громадської безпеки і захисту України

Сили і засоби громадської безпеки та цивільного захисту готові до виконання завдань. Однак Стратегія дасть можливість створити більш потужний механізм, який дозволить більш ефективно відповідати викликам сьогодення. Про це міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив сьогодні, 11 травня, під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30».

Міністр зазначив, що безпека країни – це забезпечення двох принципових складових: безпека людини і безпека держави. Основна мета МВС – створення для кожного українця безпечного середовища, в якому забезпечені права людини, захищені кордони держави, надається швидкий і якісний поліцейський сервіс та ефективна допомога у разі надзвичайної ситуації.

«Для реалізації цієї мети ми – на виконання затвердженої Президентом України Володимиром Зеленським Стратегії національної безпеки – розробили проект Стратегії громадської безпеки та цивільного захисту України. У ній сформульовано бачення розвитку цього найважливішого сегмента безпеки», – сказав Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ зазначив, що Стратегія – це великий програмний документ, який дасть можливість побудувати потужний і злагоджений механізм, який відповідає викликам сучасності.

Документом були визначені наступні стратегічні пріоритети МВС у розвитку національної безпеки:

 • зміцнення суб’єктів громадської безпеки та цивільного захисту;
 • об’єднання зусиль державного та приватних секторів, а також громадянського суспільства;
 • утвердження в суспільстві культури безпеки.

Міністр внутрішніх справ назвав основні напрямки діяльності та розвитку відомства, в рамках завдань передбачених Стратегією національної безпеки України:

 • Морська безпека та охорона кордонів України;
 • Єдина система авіаційної безпеки та цивільного захисту;
 • Фотовідеофіксація порушень Правил дорожнього руху;
 • Діджиталізація державних сервісів;
 • Проект «Поліцейський офіцер громади»;
 • Аеромедична евакуація;
 • Реформування гідрометеорологічної служби ДСНС.

Арсен Аваков підкреслив, що МВС провело потужну попередню роботу, як в законодавчому полі, так і в технічній площині.

МВС вже ввело проект фотовідеофіксації порушень ПДР в Києві, Київській, Львівській і Миколаївській областях.

«Основна мета – не кількість виписаних штрафів, а збереження людського життя та здоров’я. Також важливо виховати в водіях самодисципліну. Адже за статистикою 40% ДТП відбувається через перевищення швидкісного режиму», – сказав міністр внутрішніх справ.

За словами Арсена Авакова, за півроку роботи системи на 48 ділянках автодоріг Києва, Київської і Львівської областей, де встановлені камери, кількість ДТП з постраждалими зменшилася втричі.

«Уже в цьому році кількість ДТП із загиблими і травмованими зменшилася майже на 12%, кількість загиблих – на 17%, а травмованих – майже на 15%. Завдання на поточний рік – встановлення ще більше двохсот комплексів автофіксації порушень по країні», – зазначив міністр внутрішніх справ.

Арсен Аваков підкреслив, що ще однією вкрай важливою і успішної новацією стало впровадження проекту «Поліцейський офіцер громади».

«Вже 279 ОТГ в 13 областях мають свого офіцера громади, який живе і працює серед жителів, надаючи повний первинний поліцейський сервіс. Ще в 6 областях проект втілений частково. Незалежні опитування в територіальних громадах, де працюють такі офіцери, показали рівень довіри до поліцейських – 70% », – підкреслив він.

Арсен Аваков підкреслив, що МВС у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, займає провідні позиції в діджиталізаціі державних сервісів для громадян.

Завдяки консолідованим зусиллям команди МВС і Мінцифри, спільно з Державною міграційною службою та Головним сервісним центром МВС в мобільному додатку «Дія» впроваджені цифрові образи:

 • паспорта громадянина України у вигляді ID-карти і зарубіжного біометричного паспорта;
 • водійського посвідчення;
 • свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

Крім того, у громадян з’явилася можливість платити штрафи за порушення правил дорожнього руху в режимі онлайн, а частка своєчасної оплати штрафів становить понад 86%, що відповідає європейському рівню.

Також Арсен Аваков підкреслив, що в цьому році стартував проект «Реформування гідрометеорологічної служби ДСНС». Державна служба з надзвичайних ситуацій буде співпрацювати з американською компанією «BARON – Critical Weather Intelligence» в сфері гідрометеорологічної діяльності. Відповідний меморандум був підписаний в МВС 11 березня 2021 р.

Раннє виявлення і прогнозування небезпечних гідрометеорологічних процесів (шквали, смерчі, град, повені, ожеледиця дорожнього покриття, прогнозування пожежної небезпеки тощо) – дозволить скоротити час відповідного реагування, мінімізувати наслідки, а головне – зберегти людські життя.

«Сили і засоби громадської безпеки та цивільного захисту готові до виконання завдань за призначенням. Інфраструктура сил громадської безпеки та цивільного захисту в цілому забезпечує ефективну роботу, але вимагає істотної модернізації, перш за все з урахуванням розвитку цифрових технологій, необхідності забезпечення прав людини, в тому числі людей з інвалідністю та особливими потребами», – повідомив міністр.

Тому МВС вводить операційні процедури, які забезпечать прибуття поліції і пожежно-рятувальних підрозділів на місце виклику в максимально стислі терміни. А державні послуги для населення стають все більш доступними і простими.

«Життя, здоров’я, недоторканність і безпека людини – найвищі соціальні цінності! Втілюючи сучасні методи і новітні технології в діяльності системи органів МВС – ми підвищуємо рівень готовності органів управління, сил і засобів громадської безпеки та цивільного захисту до реагування», – підсумував глава МВС Арсен Аваков.