Арсен Аваков: Починаємо повну реновацію Державної гідрометеорологічної служби

Сьогодні, 11 березня, в Міністерстві внутрішніх справ відбулося підписання Протоколу про наміри між Державною службою України з надзвичайних ситуацій та компанією «BARON – Critical Weather Intelligence» (США) про співробітництво в сфері гідрометеорологічної діяльності.

Мета такої співпраці – повністю реформувати і оновити гідрометеорологічну систему ДСНС.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що підписанню Протоколу передувала тривала робота між українськими фахівцями та представниками американської компанії: «Більше трьох років ми готувалися до підписання цього документа. Наші фахівці відвідували заводи компанії «BARON – Critical Weather Intelligence». «Eximbank» США підтвердив готовність надати фінансову підтримку в реалізації цього проекту. Наша країна активно розвивається в усіх напрямках, тому нам необхідно прогнозувати всі надзвичайні ситуації. Підписання Протоколу про наміри – це початок масштабного реформування Гідрометеорологічної служби України».

За словами Арсена Авакова, в Україні з’явиться близько 13 великих радарів, а також кілька тисяч спеціальних датчиків, які дозволять використовувати ранній, ймовірний і швидкий прогноз небезпечних погодних та природних явищ для запобігання і завчасного реагування на можливі надзвичайні ситуації та катастрофи.

«Наші фахівці будуть бачити забруднення повітря по всій країні, передбачати температуру хвойного подстіла в лісах, насиченість водою атмосфери, рівень наповненості річок. Наша система, сподіваюся, буде якісніше, ніж у багатьох країнах Європи», – розповів міністр.

Глава МВС також додав, що впровадження цієї системи дозволить істотно зменшити збитки від погодних та природних явищ в різних галузях економіки країни (за оцінками Світового Банку, середній економічний ефект може досягати до $ 130 млн. на рік), а також буде використовуватися у військових технологіях.

«Після схвалення проекту як на рівні українського парламенту, так і в США, протягом 2-3 років ця система буде розгорнута повністю. Ми співпрацюємо з компанією «Baron», оскільки вона є лідером у своїй галузі на світовому ринку», – зазначив Арсен Аваков.

Глава ДСНС Микола Чечоткін зазначив, що обладнання, яке використовує наша метеорологічна служба, діє з 70-х років і до сьогоднішнього дня не оновлювалася.

«Від нашої співпраці з американськими партнерами очікуємо модернізацію окремих модулів, які дозволять ефективно та чітко виконувати роботу. Крім того, ми очікуємо реновацію гідрометеорологічних постів – морських і повітряних, щоб мати можливість оперативно прогнозувати всі природні явища. Сподіваємося, нова система забезпечить завчасне доведення сигналів про небезпечні стихійні явища населенню, що дозволить зменшити людські втрати», – сказав він.

Менеджер компанії «Baron» із глобального розвитку бізнесу в Східній Європі і Центральній Азії Сергій Брайлян подякував команді МВС і ДСНС за проведену титанічну роботу.

«Дійсно, сьогоднішню подію можна назвати історичною. Адже проект буде містити тотальну модернізацію всіх систем спостереження, зв’язку, збору і обробки інформації. Впровадження нових комп’ютерних систем для прогнозування, яке буде підтримувати і стане основою промислового розвитку України, безпеки громадян і безпеки військових. Хочу відзначити, що дана система автоматизованого спостереження і прогнозування погоди – це основа систем автоматизованого управління розгортання військ», – сказав Сергій Брайлян.

Він зазначив, що впровадження новітніх технологій дозволить Україні увійти в мережу повітряної безпеки НАТО.

«Ми раді, що Україна стане однією з ключових країн, що беруть участь в попередженні кліматичних змін», – підкреслив Сергій Брайлян.

 

Довідка:

 

Компанія «BARON – Critical Weather Intelligence» понад тридцять років займається відстеженням штормів за допомогою метеорологічних радарів і інноваційних систем оповіщення. Базується в Хантсвіллі, штат Алабама.

 «Baron» надає критично важливу інформацію про погоду для підприємств, державних установ і споживачів. Діяльність компанії складається з чотирьох категорій:

Метеорологічний радар «Baron» – джерело величезної кількості інформації, яку компанія сама обробляє та інтерпретує.

Практичні дані про погоду – ключова компетенція, яка допомагає користувачам легше визначати проблемні області.

Програмне забезпечення для відображення і відстеження штормів – це канал, через який метеорологи отримують доступ до метеорологічної розвідки «Baron».

Надійна доставка даних, яка гарантує, що будь-який користувач на будь-якому типі пристрою завжди буде отримувати точну інформацію про погоду.