В Офісі Генпрокурора відбулася координаційна нарада правоохоронних органів щодо протидії тортурам

Сьогодні, 4 червня, керівники правоохоронних органів підписали спільну постанову та погодили основні заходи, спрямовані на протидію тортурам, вчинених працівниками органів правопорядку, а також нелюдське і таке, що принижує гідність поводження і покарання.

На нараді, під головуванням Генерального прокурора Ірини Венедиктової, були присутні Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, голова СБУ Іван Баканов, Міністр юстиції Денис Малюська, в.о. Директора ДБР Олександр Соколов, Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денисова, а також глава Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню Микола Гнатовский, керівники структурних підрозділів Міністерства оборони, Державної фіскальної служби, Міністерства охорони здоров’я, а також представники Офісу Ради Європи в Україні та міжнародних організацій.

Генеральний прокурор Ірина Венедиктова зазначила, що основне завдання органів правопорядку – забезпечення законності та  дотримання прав і свобод людини. Офіс генерального прокурора виступає категорично проти замовчування або приховування фактів катувань або жорстокого поводження з боку правоохоронних органів.

Під час наради міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що позиція МВС: “абсолютне неприйняття і безкомпромісне реагування на будь-яке порушення прав людини”.

На прикладі Кагарлика міністр поінформував Генпрокурора і всіх присутніх про вжиті заходи:

«Наше відомство відкрито і не приховує факти порушень прав людини, а реагує жорстко і відповідно до Закону. Двох негідників негайно затримали, а на місце події була викликана слідча група ДБР. Керівників місцевої поліції і поліцейських, які в момент злочину перебували у відділенні, притягнули до дисциплінарної відповідальності. Кагарлицьке відділення поліції розформовано – 60 поліцейських виведені за штат. Можливість їх подальшої служби буде вирішена кадровою комісією Нацполіції», – сказав Арсен Аваков.

Міністр також повідомив, що для запобігання та боротьби з такими випадками МВС співпрацює з міжнародними організаціями з питань запобігання катуванням, дотримання прав людини, а також з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.

«МВС готове співпрацювати з усіма правоохоронними органами, аби запобігти подібним порушенням. На жаль, випадки тортур і нелюдського поводження існують в поліції будь-якої країни світу. Однак ознакою здоров’я системи є реагування на такі випадки, вжиття заходів максимального захисту громадян, їх життя, здоров’я і законних інтересів. Міністерство внутрішніх справ активно підтримує політику абсолютного неприйняття порушень прав людини», – підкреслив Арсен Аваков.

Довідка:

Учасники наради підписали спільну постанову і погодили наступні заходи:

– активізувати діяльність, спрямовану на виявлення кримінальних правопорушень з боку правоохоронців, і випадків катувань. Для цього в повній мірі необхідно застосувати всі надані законом можливості;

– удосконалити статистичну звітність і Єдиний реєстр досудових розслідувань для забезпечення можливості належного обліку заяв та повідомлень, а також злочинів даної категорії;

– удосконалити систему реєстрації затриманих осіб, фіксації всіх слідчих і процесуальних дій з їх участю, включаючи результати медичного огляду та тілесних ушкоджень;

– удосконалити механізм застосування заходів безпеки до осіб, які стали жертвами жорстокого поводження, особливо тих, які знаходяться в місцях несвободи;

– розробити і нормативно закріпити механізм інформування підрозділів ДБР про факти виявлення медичними працівниками закладів охорони здоров’я тілесних ушкоджень, які могли утворитися під час неналежного поводження органів правопорядку з особою.