Арсен Аваков: Ми розраховуємо, що ці «брудні» поліцейські отримають жорстке покарання

Про результати розслідування і реакції керівництва на події в Кагарлику Київської області, де у відділенні поліції було зґвалтовано жінку, поінформував суспільство увечері 29 травня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Учасники злочину – заарештовані. Всі працівники підрозділу – близько 60 осіб виведені за штат, а сам підрозділ – розформовано. Прийнято рішення про переатестацію усього особового складу відділення. Також ми з’ясовуємо, хто ще міг знати про факт цього злочину. Ми розраховуємо, що ці «брудні» поліцейські отримають жорстке покарання», – зазначив міністр.

25.05.2020 в лікарню міста Кагарлик (Київська область) за медичною допомогою звернулася жінка 1994 року народження, яка повідомила про побиття та зґвалтування. За її словами, до злочину причетні співробітники Кагарлицького відділення поліції.

Сигнал про злочин негайно почали відпрацьовувати співробітники департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції. Оперативна перевірка підтвердила причетність поліцейських до побиття і зґвалтування жінки, яку напередодні доставили у відділ поліції для надання показань за підозрою в причетності до крадіжок.

Співробітники Департаменту внутрішньої безпеки НПУ затримали двох співробітників Кагарлицького відділу поліції в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Інформація негайно була передана в Державне бюро розслідувань. Розпочато кримінальне провадження за ст. 152 Кримінального кодексу України.

Підозрювані у скоєнні злочину поліцейські звільнені. Відносно них розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 152 КК України – зґвалтування, вчинене групою осіб (санкція статті передбачає позбавлення волі на термін від 7 до 12 років); ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 152 (співучасть в зґвалтуванні, скоєному групою осіб) та ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень співробітником правоохоронного органу, яке супроводжувалося насильством (санкція статті передбачає позбавлення волі на термін від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років) КК України. Голосіївський районний суд Києва обрав стосовно підозрюваних запобіжний захід у вигляді утримання під арештом на 60 діб.

Начальник Головного управління НПУ в Київській області Андрій Нєбитов призначив службове розслідування. Кагарлицький відділ НПУ розформований наказом голови Національної поліції, 60 співробітників виведені за штат, 10 поліцейських звільнені з лав Національної поліції.