МВС ініціює спрощення візових вимог для громадян України при в’їзді до Великобританії

Відносини між Україною та Великою Британією вийшли на новий рівень. Міністерство внутрішніх справ ініціювало діалог про спрощення візових вимог для українців. Великобританія відправить в Україну делегацію, яка ознайомиться з процедурою видачі українських паспортів.

Про це сьогодні, 29 жовтня, заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, коментуючи зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Великобританії в Україні Меліндой Сіммонс.

Під час офіційного діалогу сторони обговорили активізацію співпраці між міністерствами внутрішніх справ України і Великобританії, особливо в контексті нещодавнього візиту Президента України Володимира Зеленського в Лондон.

 «Сьогодні ми обговорюємо дорожню карту реалізації досягнутих домовленостей. Зокрема, МВС ініціює діалог між країнами щодо спрощення візових вимог для громадян України і готове максимально йти назустріч британській стороні в питаннях аналізу міграційних процедур і законодавства. З цією місією в Україну прибудуть відповідні фахівці», – сказав Арсен Аваков.

Міністр наголосив на необхідності відкриття в Україні британського візового центру для прискореної обробки заявок українських громадян. За його словами, такий крок буде свідчити про серйозну налаштованість уряду Великобританії в цьому питанні.

Мелінда Сіммонс зазначила, що вітає активний діалог МВС двох країн.

«Співпраця між нашими країнами відзначається не тільки оборонною та торговою складовими, а й питаннями боротьби зі злочинністю та безпеки кордонів», – підкреслила пані посол.

Нагадаємо, 7 жовтня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков провів зустріч зі своєю британською колегою – міністром внутрішніх справ Великобританії Прітті Петел.

В ході зустрічі сторони обговорили питання взаємодії між правоохоронними органами України та Великобританії в різних напрямках, зокрема приділили особливу увагу питанням співпраці в міграційній політиці, боротьбі з транскордонною та кіберзлочинністю, а також оперативного обміну даними.