Глава МЗС Італії подякував українським медикам за допомогу в боротьбі з COVID-19

Міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо подякував медикам 11 країн, включно з України, які допомагали в боротьбі з пандемією коронавірусу і тепер повертаються додому. Про це повідомив глава МВС України Арсен Аваков на своїй сторінці в Twitter.

Сьогодні, 23 квітня, після тритижневого відрядження, група лікарів-добровольців МВС і МОЗ повернулася в Україну.

Українська команда складалася з двох груп по 10 чоловік і працювала в містах Пезаро і Урбіно. В Італії вони допомагали місцевим медикам і вивчали протоколи і схеми лікування, які італійські лікарі застосовують в боротьбі з вірусом. Українські лікарі отримали безцінний досвід лікування коронавірусу. Вони вивчили процес діагностики, ознайомилися з протоколами лікування та ліками, які застосовуються, також були присутні при хірургічних втручаннях.

Після двох тижнів самоізоляції і негативних тестів на коронавірус медики повернуться до роботи і поділяться своїми новими знаннями з колегами.

«”Дякую” українською, в тому числі говорить в своєму пості Луїджі Ді Майо, міністр МЗС Італії, звертаючись до наших медиків, які поряд із колегами з 11 інших країн стояли поруч з італійськими лікарями в критичний період епідемії на Апеннінах», – написав Арсен Аваков.

Як зазначив український міністр, глава МЗС Італії сказав наступне: «Ми ніколи не забудемо вашу допомогу».

Нагадаємо, що з ініціативи міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова у співпраці з експертами Міністерства охорони здоров’я був розроблений план допомоги Італії, в рамках якого Україна направила бригаду медиків з 20 чоловік в регіон Марке (Італія), де була найбільша кількість хворих і померлих.