Арсен Аваков: Україна направила 20 медиків для допомоги в боротьбі з коронавірусом в Італії

Всі лікарі – анестезіологи, реаніматологи та інфекціоністи з систем МВС та МОЗ – добровільно зголосилися допомогти італійським колегам. Місія триватиме 14 днів. За словами міністра внутрішніх справ, через кілька днів Україна також направить в Італію реанімаційний вертоліт і гуманітарний вантаж дезінфекторів.

Про це Арсен Аваков повідомив 4 квітня на брифінгу під час відправки бригади медиків до Італії. Проводити українських добровольців-лікарів так само приїхали міністр охорони здоров’я Максим Степанов і Надзвичайний і Повноважний Посол Італії в Україні Давида Ла Чечілія.

«Сьогодні ми відправляємо 20 медиків до Італії. Для нас це дуже важливий крок. По-перше, це просто по-людськи правильно допомогти друзям у важкий момент. По-друге, в Італії працює багато українців. За неофіційними даними близько ста з них знаходяться в лікарнях – їх лікують італійські медики. Тому наші медики з МОЗ і МВС допоможуть не тільки Італії, але і нам. І третє, дуже важливе, – неможливо переоцінити унікальний досвід по боротьбі з коронавірусом, який отримають наші медики», – повідомив глава МВС Арсен Аваков.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що наші медики забезпечені всім необхідним.

«Я вдячний нашим медикам за самовідданість. Це неоціненно … Медики забезпечені всіма необхідними засобами захисту. Ми будемо постійно тримати зв’язок з нашими лікарями в Італії, щоб всі напрацювання, які є в лікуванні цієї хвороби ми могли оперативно використовувати в Україні», – сказав Максим Степанов.

Серед медиків, які сьогодні полетять до Італії, фахівці Міністерства охорони здоров’я та Міністерства внутрішніх справ. Всього 20 медичних працівників – 13 лікарів та 7 медсестер:

7 лікарів анестезіологів (МОЗ);

2 – хірурга (МВС);

1 лікар інфекціоніст (МВС);

1 лікар ендокринолог (МВС);

1 лікар реаніматолог (МВС);

1 лікар невропатолог (МВС);

7 медичних сестер (3 з МОЗ і 4 – МВС).

Всі витрати на забезпечення лікарів засобами захисту, переліт, в тому числі зарплати – забезпечує України. Італія надає роботу і проживання.

У свою чергу Посол Італії в Україні Давида Ла Чечілія висловив подяку Україні та міністру внутрішніх справ Арсену Авакову за таку необхідну італійським лікарям допомогу і підтримку:

«Від імені народу Італії дякую українських медиків, які зголосилися допомогти нашій країні. На жаль, Італія зараз на першому місці в цій кризі. Ми дуже потребуємо цієї допомоги, адже зараз існує дуже велике навантаження на медиків. Це важливий внесок, який італійська сторона дуже цінує»

За його словами, робота місії лікарів – це великий досвід в боротьбі з коронавірусів і організації медичної системи, в тому числі підтримки української діаспори в Італії.

Глава МВС також повідомив, що вже через пару днів Україна відправить гуманітарну допомогу:

«Це будуть спеціальні спиртові дезінфектори, оскільки наших запасів достатньо, щоб наповнити внутрішній ринок і можемо допомогти партнерам у Європі. Ми готуємо ще вертоліт-реанімацію, він також вилетить на допомогу італійцям. Ми розраховуємо, що ці місії триватимуть два тижні, наші медики повернуться, пройдуть всі процедури безпеки, продовжать роботу і поділяться досвідом зі своїми колегами».