Арсен Аваков: Закладено перші корпуси катерів для українських прикордонників

Реалізація українсько-французького рамкового договору щодо посилення системи морської безпеки і охорони кордону України переходить в практичну площину.

Про це сьогодні, 3 грудня, заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Почалося будівництво катерів для Державної прикордонної служби. Корпуси вже готові на 30-50%. Протягом трьох років українські прикордонники отримають 20 судів для охорони кордону, операцій спостереження і протидії диверсійно-розвідувальним групам. П’ять катерів з них буде виготовлено в Україні», – заявив Арсен Аваков.

Зараз сторони фактично переходять до практичної роботи з будівництва катерів, які вкрай необхідні Морській охороні для забезпечення інтересів держави і суспільства на море в Азово-Чорноморському басейні. Очікується, що вже на початку весни 2021 року група українських експертів відбуде до французького міста Ле-Сабль-д’Олон для забезпечення постійного зворотного зв’язку і безперервності процесу побудови катерів.

Українська та французька сторони обговорюють можливість комплектування майбутніх прикордонних катерів певним устаткуванням та іншими засобами, необхідними для охорони морських рубежів. Крім того, зараз обговорюються питання навчання технічного персоналу, команд катерів, технічної підтримки і післяпродажного обслуговування.

Нагадаємо, що 22 липня 2020 на Миколаєві на території суднобудівно-судноремонтного заводу «Нібулон» був підписаний контракт з реалізації українсько-французького проекту посилення системи морської безпеки і охорони кордону України.

В рамках реалізації проекту Україна отримає сучасні катери для захисту державного кордону, а також новітні технології в будівництві кораблів. Це в подальшому дозволить самостійно обслуговувати корабельно-катерний склад і розвивати власне виробництво.