Арсен Аваков: заяви Фокіна про загальну амністію і особливий статус для Донбасу не відповідають національним інтересам

Міністр внутрішніх справ вважає висловлювання першого заступника глави української делегації у Тимчасовій контактній групі (ТКГ) з Донбасу, першого прем’єр-міністра незалежної України Вітольда Фокіна провокаційними і не відповідають національним інтересам нашої країни.

Про це сьогодні, 31 серпня, Арсен Аваков заявив після церемонії вшанування пам’яті чотирьох військовослужбовців в/ч 3027 НГУ І. Дебріна, Д. Сластнікова, А. Костина, Б. Дацюка, яка відбулася під стінами Верховної Ради України. Нацгвардійці загинули 31 серпня 2015 в результаті терористичного акту – вибуху ручної гранати, який стався під час масових заворушень, спровокованих політичними силами після прийняття парламентом у першому читанні змін до Конституції України в частині децентралізації.

Вітольд Фокін в інтерв’ю виданню strana.ua заявив, що «і з тієї, і з тієї сторони було скоєно багато злочинів, які в кінцевому результаті повинні бути розслідувані, а винні нехай понесуть покарання. Але сьогодні, щоб припинити війну і зберегти життя бійців і командирів, моя позиція – треба оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а найкраще усього Донбасу»

Арсен Аваков вважає такі висловлювання українського представника в ТКГ провокаційними і спекулятивними:

«Жоден наш солдат не повинен гинути через безглузді політичних спекуляцій. Тому заяву представника України в  ТКГ Фокіна про загальну амністію і особливий статус для всієї території Донбасу є провокаційним і не відповідає національним інтересам. Ми повинні пам’ятати про те, що за кожен клаптик української землі на Донбасі загинули тисячі наших солдатів».