Арсен Аваков: Юрій Голубан готовий пройти тест на детекторі брехні

Міністр внутрішніх справ повідомив, що Департамент внутрішньої безпеки НПУ перевіряє інформацію про причетність полковника поліції, командира роти спецназу ГУ Нацполіції України в Донецькій області Юрія Голубана до батальйону «Схід». МВС звернулося до Генеральної прокуратури та Служби безпеки з проханням провести незалежну перевірку інформації, оприлюдненої в ЗМІ.

Перевірка інформації, яка надходить в МВС – звичайна практика і один з основних принципів діяльності правоохоронного відомства: якщо в міністерство надходить певна інформація – співробітники Департаменту внутрішньої безпеки її обов’язково перевірять, підкреслив міністр. Департамент внутрішньої безпеки МВС паралельно проводить власне розслідування.

«Я хочу звернути увагу, що якось дивно виходить, що терорист Ходаковський, на руках якого кров наших людей, дивно синхронно діє з деякими нашими парламентаріями, одночасно виступаючи зі звинуваченнями на адресу нашого офіцера Голубана, в унісон вимагаючи одного і того ж. Це і є той елемент гібридної війни. Не знаю, чого домагається колишній громадянин РФ Зімін (він же Єгор Соболєв) або пан Семенченко, який волею долі потрапив до Парламенту … професійний аферист, він 6 років переховувався в РФ від кримінального злочину. Ні у кого немає ідеальної біографії …»- зазначив міністр.

Глава відомства повідомив, що експерти НДЕКЦ встановив, що відео, в якому нібито фігурує Голубан, було змонтоване.

«Офіцер поліції Голубан готовий пройти детектор брехні і надати всю необхідну інформацію. А я питаю тих, хто звинувачує “А ви готові?”. Я застерігаю всіх – не використовуйте, для політичних цілей, такі ситуації. Політика проходить, до совісті поверніться … Досить підкидати фальшиві теми» , – виклав свою позицію Арсен Аваков.

Нагадаємо, 15 березня Поліцейські ГУ НПУ Донецької області Юрій Голубан, Павло Свір, Ігор Єремеєв та Олександр Трефілов розповіли народним депутатам про обставини скандального інциденту на блокпосту в Слов’янську за участю народного депутата України Володимира Парасюка.

У той же день Президент України вручив державну нагороду (орден «За заслуги» ІІІ-го ступеня) командиру роти поліції особливого призначення Юрію Голубану – за вагомий особистий внесок у забезпечення правопорядку в зоні АТО.

Крім того, Юрій Голубан подав позов до нардепа Ігоря Луценка про спростування недостовірної інформації, захисту честі, гідності та ділової репутації. Під час вечірнього ефіру одного з українських телеканалів від 15 березня 2017 року народний депутат України звинуватив командир роти поліції особливого призначення ГУНП в Донецькій області полковника поліції Юрія Голубана у «вбивстві наших бійців під Карлівкою» назвавши поліцейського сепаратистом.