Арсен Аваков: Співробітники ГУ Нацполіції Донецької області отримали нагороди за гідну службу і вірність принципу рівності перед законом

За сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків, особисту мужність і самовідданість міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вручив нагрудний знак «За відвагу в службі» поліцейським ГУ Нацполіції Донецької області Юрію Голубану, Павлу Свіру, Ігорю Єремєєву і Олександру Трефілову.

В ході  контрдиверсійних заходів Антитерористичного центру поліцейські запобігли силовому прориву через блокпост при в’їзді в Слов’янськ. В результаті нападу на блокпост групи озброєних осіб на чолі з народним депутатом Володимиром Парасюком, постраждали 7 співробітників НПУ.

Нагадаємо, 14 березня приблизно о 19:00 до блокпосту під’їхала колона з 13 машин з невідомими людьми. Поліцейські запропонували їм перетнути блокпост згідно з вказівками штабу АТО – надати документи, що засвідчують особу, і автомобілі для огляду на наявність зброї, вибухівки, боєприпасів, на що люди категорично відмовилися необхідні вимоги і стали силою прориватися через блокпост. Народний депутат Володимир Парасюк, погрожуючи співробітникам поліції, дав команду своїм соратникам напасти на правоохоронців.

«Ми стали свідками явної провокації з боку народного обранця, який дав команду побити співробітників поліції і особисто брав участь в бійці. Ніхто не зробив більше, для перекручення поняття депутатської недоторканності, ніж депутат Парасюк. Оцінку його діям повинна дати Генеральна прокуратура», – зазначив Арсен Аваков.

У зіткненні постраждали 7 співробітників поліції, з них 5 – бійці роти спецпризначення і 2 Слов’янського відділу поліції. За даним фактом слідчим управлінням ГУНП в Донецькій області під процесуальним керівництвом прокуратури Донецької області відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

Сьогодні, 15 березня, у Верховній Раді України донецькі поліцейські розповіли подробиці про обставини інциденту.

«Учасники колони автомобілів, під керівництвом народного депутата України Володимира Парасюка всіляко провокували правоохоронців на конфлікт. Вони відмовилися виконувати законні вимоги на надання документів та автомобілів на огляд і намагалися силою прорватися через блокпост. В результаті цих дій постраждало шість поліцейських – троє з опіками очей і обличчя, один з пошкодженням ноги і два з серйозними гематомами, які завдав Парасюк», – зазначив командир роти спеціального призначення при ГУ НПУ в Донецькій області Юрій Голубан.

Співробітники Слов’янського відділу поліції Павло Свір і Ігор Єремєєв повідомили, що «блокадників» намагалися забрати у правоохоронців зброю, погрожували знайти і вирізати їх сім’ї. Володимир Парасюк показав своє посвідчення депутата і їм же вдарив по обличчю поліцейського. Крім того, один із співробітників спецпідрозділу був збитий машиною народного депутата.

«Поліцейські, які несли службу на блокпосту в Слов’янську, діяли виключно в рамках закону і в черговий раз продемонстрували свою витримку і професіоналізм. Вони не піддалися на провокації Володимира Парасюка і його соратників – зупинили провокаторів, незважаючи на депутатський мандат, чини й регалії. Закон один для всіх!!!», – підкреслив міністр внутрішніх справ.