Арсен Аваков: Всі кандидати в президенти України отримають захист, але не преференції
14 Січня 2019
Про це 14 січня 2019 року заявляв міністр внутрішніх справ на засіданні із погодження механізмів забезпечення загальної безпеки та законності проведення виборів в Україні.
«На консультації МВС з учасниками ЦВК, Громадянської мережі «Опора», колегіями МВС та керівництвом Національної поліції України погодили механізми забезпечення загальної безпеки та законності виборів. Будемо діяти скординованно й рішуче. Всі кандидатури отримують захист, але не преференції!»- повідомив Арсен Аваков.
Міністр зазначив, що під час президентських виборів в Україні приїдуть близько 850 спостерігачів ОБСЄ. Крім того, для ефективної співпраці та забезпечення громадської безпеки, а також законності виборчого процесу в МВС створено спеціальну робочу групу.
До робочої групи входять представники слідчих і оперативних підрозділів Нацполіції, фахівці з громадської безпеки. Мета роботи – недопущення порушень і провокацій під час усього виборчого процесу, безпосередньо в день голосування і під час підрахунку голосів. Також робоча група займатиметься перевіркою звернень громадян, моніторингом ЗМІ та соцмереж з метою виявлення та припинення порушень виборчого законодавства, і працювати в тісній взаємодії з ЦВК.
Очолив робочу групу МВС радник міністра внутрішніх справ Іван Стойко.
Нагадаємо, що 5 грудня 2018 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук підписали меморандум про співпрацю між відомствами. Такий документ був підписаний вперше за весь час існування ЦВК і МВС.
Крім того, МВС України спільно з Громадянською мережею «Опора» розробили законопроект № 8270, зареєстрований у Верховній Раді. Він значно посилить відповідальність правопорушників за певні види протиправних дій, і дасть поліції ефективний механізм розслідування шляхом віднесення їх до тяжких і особливо тяжких злочинів. Крім того, законопроект передбачає декриміналізацію деяких видів порушень виборчого законодавства, що дасть можливість більш оперативно проводити перевірку і вживати заходів щодо припинення дрібних порушень.
Варто зазначити, що за результатами місцевих виборів 2015 року і перших виборів в об’єднаних територіальних громадах було направлено до суду 75 проваджень. За результатами розслідування винесено 81 вирок (один з них виправдувальний). Щодо 38 громадян накладено штрафні санкції.