Арсен Аваков: Підписали Меморандум між МВС і ЦВК про консолідацію зусиль щодо забезпечення чесних і прозорих виборів

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук сьогодні, 5 грудня, підписали меморандум про співпрацю між відомствами. Такий документ підписаний вперше за весь час існування ЦВК і МВС.

Мета меморандуму – об’єднати зусилля МВС і ЦВК для недопущення порушень виборчих прав громадян та забезпечення правопорядку під час виборчого процесу.

«Ми реалізуємо філософію взаємодії ЦВК і органів МВС для забезпечення законного процесу виборів, який стартує в країні», – сказав Арсен Аваков.

МВС і ЦВК домовилися про спільне виявлення, попередження і припинення правопорушень, пов’язаних з втручанням в роботу комп’ютерних мереж і державних інформаційно-аналітичних і інформаційно-телекомунікаційних систем.

В рамках підписаного меморандуму буде налагоджено обмін інформацією про кримінальні правопорушення проти виборчих прав громадян, ведення електронної карти з розбивкою за видами і регіонах в період проведення виборів Президента України, народних депутатів України та місцевих виборів.

«Питання запобігання злочинам проти виборчих прав і невідворотності покарання за них дуже важливо для забезпечення виборчого процесу. Тому я вважаю, що, об’єднавши зусилля і розуміючи, які саме виклики стоять перед нами, ми зможемо їх подолати. Для того щоб громадяни мали можливість зробити вибір і були впевнені, що він точно відображений у результатах голосування», – додала Тетяна Сліпачук.

Меморандум про співпрацю передбачає розробку методичних посібників для правової обізнаності співробітників МВС, в тому числі Національної поліції, виборчих комісій, центральних органів виконавчої влади з питань виборчого законодавства та протидії правопорушенням, спрямованим проти виборчих прав громадян.

Глава Нацполіції Сергій Князєв також запевнив, що поліція забезпечить публічну безпеку під час усього виборчого процесу.