Арсен Аваков: Відкрили 29-ий перший і 30-ий сервісні центри в Сумах і Конотопі. Йдемо за планом, до кінця року їх буде 50 з усіма сервісами

Сьогодні, 3 жовтня 2017 року, відразу два сервісних центри МВС нового зразка запрацювали в Сумській області. Відтепер не тільки послуги переводяться в онлайн-режим, але і відкриття центрів: церемонія відкриття йшла паралельно в Сумах і Конотопі в режимі відеоконференції.

Сервісні центри, як і раніше, відповідають єдиної концепції МВС: клієнтоорієнтованість, відкритий простір і повний контроль якості обслуговування.

Сервісні центри в Сумській області знаходяться:

  • територіальний сервісний центр № 5946 за адресою: м. Суми, вул. Білопільський Шлях, 18/1;
  • територіальний сервісний центр № 5942 за адресою: Сумська область, м. Конотоп, вул. Вирівська, 19 а.

Нові СЦ – це як і раніше привітний персонал, швидкий і якісний сервіс, а також світле приміщення центру, створене за принципом openspace. Поки клієнти очікують послугу, вони можуть скористатися безкоштовним Wi-Fi, почитати книгу з полиці буккросингу, а відвідувачі, які прийшли з дітьми – пограти з ними в дитячому куточку. Для відвідувачів сервісного центру МВС також оснащені спеціальні паркувальні місця.

Сервісні центри надають послуги: реєстрація, перереєстрація та зняття з обліку транспортних засобів, заміна або видача посвідчень водія, а також видача довідки про відсутність судимості. Документ можна замовити в онлайн-режимі на сайті mvs.gov.ua або hsc.gov.ua, а забрати готову довідку можна в БУДЬ-ЯКОМУ сервісному центрі МВС, незалежно від місця реєстрації.

«Не так давно ми ввели онлайн-послугу з видачі довідки про відсутність судимості. Це вкрай важливий, хоч і бюрократичний, інструмент, але без нього поки неможливо обійтися. Раніше ця процедура займала величезну кількість часу, доставляла незручності і мала корупційні ризики. Відтепер все стане простіше і швидше. Ми будемо прагнути перевести всі послуги в онлайн-режим, щоб дозволити громадянинові, в перспективі, не звертатися в сервісні центри зовсім або, як мінімум, приходити тільки за готовими документами, щоб не стояти в черзі. Це той шлях, по якому ми йдемо … Якщо є результат – реформа відбулася. Доказом тому позитивні показники – за 2 дні прийнято і відпрацьовано 1500 заявок на отримання довідки про несудимість », – повідомив глава МВС Арсен Аваков.

В обох центрах також функціонують класи для складання іспитів на водійські права. Відтепер кожен майбутній водій може скористатися відкритою інформацією на сайті Головного сервісного центру МВС для підготовки до іспиту – безкоштовно загрузити тестові питання з варіантами відповідей для підготовки до іспиту або пройти тест іспиту в онлайн режимі.

Жителям Сум і Конотопа доступні: онлайн послуги, електронна черга, інформаційний бокс і планшет якості обслуговування, за допомогою якого можна залишити відгук про якість роботи адміністраторів.

«За останні роки тільки 2% виявлених корупційних правопорушень дійшли до суду і отримали вироки. Це невдячна робота, хоча вкрай необхідна, адже необхідно викорінювати корупцію на всіх рівнях. Це лише частина того, що ми хочемо змінити … Коли ми говоримо про відкриття сервісних центрів, а це 29 -ий і 30-ий по всій країні, то ми говоримо про реальний придушення джерел корупції, про права людини отримати від держави прийнятний, якісний сервіс з повагою до її громадянських прав. Це фундаментальна річ, яка, на мій погляд, повинна повністю знищити побутову корупцію. Так як ми прагнули це зробити, коли створювали патрульну поліцію після розформування ДАІ. Ми маємо значно кращі показники і про це свідчать результати соціологічних досліджень – рівень довіри до патрульних досягає майже 60%. Звичайно, не все ідеально, є ще над чим працювати … До кінця року ми відкриємо 50 Сервісних центрів, постійно додаючи нові послуги і впроваджуючи нові технології. У наступному році ми повинні фінішувати, повністю реформувавши і змінивши даний сервіс », – зазначив Арсен Аваков.