Арсен Аваков: В цьому році святкування Рош ха-Шана не буде таким, як у попередні

Сьогодні, 21 серпня, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що питання скасування святкування Рош ха-Шана обговорювалося на найвищому дипломатичному рівні. У разі порушення досягнутих сторонами домовленостей і проведення масового паломництва, МВС має достатньо сил і засобів, щоб врегулювати нехтування суспільними інтересами.

«Ми розуміємо всі ризики, пов’язані зі святкуванням іудейського Нового року в Умані. За різними підрахунками, на паломництво в цей час приїжджало від 25 до 50 тисяч осіб. На жаль, зараз ми не можемо собі цього дозволити, будуть введені технічні обмеження», – заявив міністр.

Глава МВС зазначив, що українські дипломати вже провели відповідні консультації з урядами країн, звідки їде велика кількість паломників.

«Дипломати провели переговори з країнами, звідки масово прибувають паломники. Також в цьому році довелося скасувати Хресний хід православних церков. Сподіваюся, що віруючі нас зрозуміють. Ми знайдемо механізми врегулювання цього процесу для тих, хто не зважає на суспільні інтереси. У нас для цього достатньо сил», – підкреслив Арсен Аваков.

Нагадаємо, раніше Арсен Аваков повідомив, що уряд підтримав ініційоване МВС рішення про обмеження на відвідування іноземцями Умані на період святкування Рош ха-Шана в 2020 році.