Уряд ввів обмеження на відвідування хасидами Умані на Рош га-Шана

Сьогодні, 17 серпня, Арсен Аваков повідомив, що Кабмін підтримав ініціативу МВС про введення в нинішньому році технічних обмежень, пов’язаних з пандемією COVID-19, на відвідування могили рабі Нахмана в Умані Черкаської області іноземцями під час святкування Рош га-Шана.

Ініціатива також підтримана Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій України.

Міністр внутрішніх справ зазначив: щорічно до Умані приїжджає від 30-50 тисяч хасидів із різних країн, які протягом трьох днів святкують іудейський Новий рік, проводять різні релігійні обряди і відвідують святі місця. Такий формат масового заходу під час пандемії створює величезні ризики поширення вірусу не тільки для учасників заходу, а й для місцевого населення.

«Ми з повагою ставимося до національних традицій різних народів і релігійних спільнот і щорічно робимо все, щоб вони проходили за найвищими стандартами безпеки. Однак останніми тижнями Україна фіксує зростання спалахів захворювання COVID-19 серед населення. Аналогічна ситуація спостерігається і в інших державах. Що змушує Уряди цих країн повертатися до більш жорстких умов карантину. Ми заслухали доповіді профільних міністрів на Уряді та прийшли до висновку, що епідеміологічна ситуація в країні і світі не дозволяє організовувати і проводити масові заходи», – зазначив Арсен Аваков.

Глава МВС додав, що аналогічної домовленості Міністерство внутрішніх справ досягло з представниками Української православної церкви і Православної церкви Московського патріархату, які відмовилися від проведення Хресної ходи через пандемію. Тому сподівається на розуміння в цьому питанні і від представників хасидської релігійної громади.

Арсен Аваков також зазначив, що МВС забезпечить усі технічні заходи для здійснення вищевказаних карантинних обмежень в Умані.