Арсен Аваков: Україна і Туреччина посилюють співпрацю в авіаційній сфері

Турецька сторона зацікавилася українським літаком Ан-178. Про це сьогодні, 21 вересня, йшлося під час зустрічі міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з міністром внутрішніх справ Турецької Республіки Сулейманом Сойлу під час виставки сучасних технологій в Стамбулі.

«На виставці в Стамбулі представлений наш літак Ан-178. МВС України планує закупити 13 таких літаків для ДСНС, вони будуть використовуватися під час ліквідації пожеж, а також в роботі Національної гвардії. Сподіваюся, турецька сторона зверне увагу на наш Ан-178 », – повідомив Арсен Аваков.

Ан-178 – це перший літак, вироблений з використанням тільки українських і європейських комплектуючих, в якому немає деталей, виготовлених в РФ. Раніше вітчизняне підприємство-виробник дуже сильно залежало від Росії – у країни-агресора Україна закуповувала близько третини комплектуючих.

Сулейман Сойлу високо оцінив Ан-178 і висловив інтерес до цього літака. Також він підкреслив успішність співпраці з Україною в сфері авіації.

«Ан-178 – дуже хороший літак. Крім того, наші вертольоти Мі-17 (транспортна модифікація Мі-8) модернізуються в Україні. Шість з них ми вже отримали. Для нас це приклад дуже успішної співпраці», – сказав Сулейман Сойлу.

Нагадаємо, що 4 вересня 2018 року Україна виграла тендер (40 млн. доларів) на ремонт і модернізацію 17 турецьких вертольотів пострадянської моделі Мі-17. Проект виконується підприємствами «МОТОР-СІЧ» і «Авіакон».

Арсен Аваков запросив міністра внутрішніх справ Туреччини відвідати Україну з робочим візитом.

«Дуже розраховую, що наприкінці місяця ви відвідайте Україну. У нас будуть масштабні навчання, які ви повинні побачити. Крім того, я покажу вам нові модернізовані моделі вертольота Мі-8. А компанія Airbus проведе презентацію вертольотів, які вони постачають для МВС України», – додав Арсен Аваков.

На виставці, яка проходить 21-22 вересня в Стамбулі, беруть участь 10 тис. представників різних галузей промисловості з усіх країн світу. Тут продемонстровані останні досягнення в галузі озброєння і технологій, зокрема, в сфері кібербезпеки. В рамках заходу також відбулося авіашоу.