Арсен Аваков: Україна і Франція успішно реалізують спільний проект модернізації АТ “Українська залізниця”

Сьогодні, 2 квітня, відбулася телефонна розмова співголів Змішаної українсько-французької міжурядової комісії з економічного співробітництва – міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова і міністра економіки, фінансів та економічного відновлення Франції Брюно Ле Мера.

Сторони обговорили питання міжурядової взаємодії і результати діяльності Змішаної українсько-французької міжурядової комісії з економічного співробітництва і стратегію розвитку співробітництва.

Сторони обговорили хід реалізації проекту з модернізації парку вантажних електричних локомотивів АТ «Українська залізниця» за підтримки Уряду Французької республіки і залучення в рамках проекту французької компанії Alstom.

Нагадаємо, за дорученням Президента України Володимира Зеленського, раніше проходили переговори в рамках Змішаної українсько-французької комісії з реалізації проекту постачання електричних локомотивів Alstom з частковою локалізацією їх виробництва і технічного обслуговування в Україні.

Проект заснований у вересні 2018 року, коли Alstom і «Українська залізниця» підписали меморандум про взаєморозуміння, який офіційно закріплює співпрацю з надання та обслуговування електричних локомотивів. Фінансова модель проекту передбачає залучення кредитних коштів Держказначейства Франції та інших джерел.