Арсен Аваков: Створення СФР, яке МВС системно ініціювало з 2017 року, виходить на практичний рівень

В рамках стратегії створення єдиного державного органу з протидії злочинам у фінансовій, податковій та економічній сферах, Кабінет міністрів України підтримав ініціативу МВС і своєю постановою ліквідував Департамент захисту економіки у складі Національної поліції.

Як повідомив сьогодні, 2 вересня, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на засіданні уряду, найближчим часом повинні бути ліквідовані відповідні підрозділи в СБУ і Державній фіскальній службі, а фахівці переведені в єдину Службу фінансових розслідувань.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив:

«Отримали від МВС проект щодо ліквідації економічного підрозділу Нацполіціі. Поліція більше не буде втручатися в діяльність бізнесу. Найближчим часом ми очікуємо, що парламент прийме законопроект про створення спеціального органу, який буде займатися злочинами в економічній сфері. Також чекаємо аналогічних дій від СБУ »

«СФР стане аналітичним центром, залучить кращі кадри з усіх відомств. Створення Служби фінансових розслідувань, яку МВС України системно ініціювало ще з 2017 року, виходить на практичний рівень. Зараз алгоритм узгоджений з Міністерством фінансів і затверджений постановою Кабінету Міністрів », – підкреслив Арсен Аваков.

Нагадаємо, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков системно виступав за створення єдиної Служби фінансових розслідувань, яка дозволить уникнути дублювання функцій, зайвого тиску на бізнес і підвищить ефективність розслідування фінансових злочинів, з 2017 року.

«На моє переконання, повинен бути єдиний орган, як в США, – Служба фінансових розслідувань. У працівників такого органу має буде дві ключових зброї: одна – олівець, друга – комп’ютер. Це аналітична служба », – заявив Арсен Аваков.

23 серпня 2019 на розширеній колегії МВС Арсен Аваков заявив про ліквідацію Департаменту захисту економіки Нацполіціі. Сьогодні це рішення було підтримано урядом.