Арсен Аваков: З сьогоднішнього дня е-паспорт доступний кожному українцю!

З сьогоднішнього дня кожен громадянин України може за допомогою мобільного додатку «ДІЯ» в своєму смартфоні отримати цифрові образи ID-карти і біометричного закордонного паспорта – для підтвердження особи та отримання онлайн-сервісів. Україна четверта в Європі і десята у світі за рівнем впровадження цифрових документів. Про це повідомив міністр внутрішніх справ в ході онлайн презентації «Цифрового паспорта» за участю Президента України Володимира Зеленського, прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, сьогодні, 22 квітня.

Нагадаємо, 6 лютого 2020 року, в рамках презентації національної онлайн платформи та інноваційного мобільного додатка «ДІЯ» (за допомогою якого в смартфоні стали доступні електронні державні і бізнес сервіси), глава МВС Арсен Аваков представив перші доступні для громадян опції МВС – електронні образи посвідчення водія і техпаспорта автомобіля.

«За перші два місяці мобільний додаток «ДІЯ» завантажили 2,3 млн. українців! Сьогодні ми маємо такі цифри за першими двома доступним державним сервісів від МВС: майже 1 млн. згенерованих електронних посвідчень водія та понад 700 тисяч техпаспортів», – повідомив міністр.

Для тих, у кого виникли проблеми з автоматичним створенням електронних документів – МВС створило сервіс верифікації, за допомогою якого 75 тисяч документів, після уточнення даних, були додані до електронних сервісів.

«За цей період громадяни повірили новий якісний цифровий сервіс, а поліцейські освоїли технологію обробки електронних документів. Сотні тисяч водіїв вже використовують цифровий образ свідоцтв в мобільному додатку так само впевнено, як до цього використовували звичайні пластикові документи», – підкреслив глава відомства.

Сьогодні Арсен Аваков презентував ще більш масштабну опцію МВС в додатку «ДІЯ» – цифрові образи ID- паспорта і біометричного закордонного паспорта, оформлених після 2015 року.

«З сьогоднішнього дня кожен громадянин України може в своєму смартфоні отримати цифрові образи ID-карти і закордонного паспорта! Зараз ми підтвердили свою заявку – Україна четверта в Європі і десята у світі за рівнем впровадження цифрових документів», – заявив міністр

«Чому зараз, коли в світі вирує криза і пандемія, коли в країні карантин і ми не маємо можливості провести цю презентацію інакше, як віртуально – в ZOOM? Тому що саме зараз електронні державні послуги вкрай важливі й доречні! Ми подолаємо коронавірус, закінчиться карантин – і мільйони українців зможуть з електронними документами подорожувати внутрішніми авіарейсами і залізницею, отримувати багато державних сервіси. А вже сьогодні – або завтра, коли ажіотаж трохи стихне і «ДІЯ» завантажать всі бажаючі – кожен зможе засвідчити особу або отримати послуги, не виймаючи паперові документи», – повідомив Арсен Аваков.

Відзначимо, цифровий паспорт працює за аналогією з цифровим посвідченням водія і дозволить засвідчувати особу:

  •     пасажира під час поїздок по території країни;
  •     при отриманні банківських послуг;
  •     при отриманні медичних послуг;
  •     при отриманні адміністративних, готельних, телекомунікаційних, бібліотечних і поштових послуг;
  •     при поверненні товарів в магазинах;
  •     при вході в адміністративні будівлі;
  •     на запит правоохоронних органів.

    Тепер цифрові документи аналоги паперових. Паспорт в смартфоні дозволить не носити з собою ID-карту та виписку з неї, при відсутності ID-карти, ви можете оцифрувати і зарубіжний біометричний паспорт, оформлений після 2015 року. Цифровий образ документа (ID і закордонного паспорта) засвідчує особистість і надає можливості отримувати послуги на території України.

Глава Державної міграційної служби Максим Соколюк підкреслив, що на підставі цифрового способу закордонного паспорта поки не можна виїжджати за кордон, проте МВС спільно з Мінцифрою вже почали роботу в цьому напрямку.

В умовах карантину опція посвідчення особи особливо актуальна – громадянину не потрібно постійно носити паспорт з собою – досить мати цифровий образ в смартфоні.