Арсен Аваков: Право застосування силових методів в Україні завжди буде належати Національної поліції

Це постулат, який не підлягає обговоренню. Про це сьогодні, 5 березня, заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

«Ні Національні дружини, ні будь-яка інша організація, не може і не буде визначати ситуацію силовим методом! Прийнятною є тільки співпраця і апеляція до законних силправопорядку. Будь-які спроби силового втручання у виборчий процес будуть рішуче і, при необхідності, жорстко припинятися», – заявив Арсен Аваков.

Глава МВС закликав усіх, хто зацікавлений у чесних виборах, використовувати тільки законні методи.

«Прошу всіх, хто зацікавлений в прозорості і чесності виборів і оголошує це своїм постулатом, використовувати тільки законні ненасильницькі методи. Нацполіція має всі необхідні сили і засоби – допомагайте, а не заважайте! Є пряма взаємозалежність: чим чесніше, прозоріше і відкрито проведено виборчий процес – тим вище рівень стабільності в державі в поствиборчий період, який в нашій країні триває п’ять років, від виборів до виборів. Тобто два місяці виборчої кампанії формують реальність наступних п’яти років. Це банально, але про це варто пам’ятати. Нечесна кампанія, фальсифікації і підкупи провокують протистояння, закладають турбулентність на наступні п’ять років – деструкцію, замість творення», – повідомив міністр.

Нагадаємо, раніше Арсен Аваков зазначав, що Національні дружини»можуть існувати тільки як громадські організації, будь-які спроби таких формувань взяти на себе силову функцію, будуть припинятися.