Арсен Аваков: «Національні дружини» можуть існувати тільки як громадські організації

В Україні не може бути ніяких парамілітарних утворень. Міністр внутрішніх справ заявив, що «Національні дружини» можуть існувати тільки в якості цивільних організацій, але ні в якому разі не повинні переступати рамки закону.

«Я хотів би ще раз наголосити, в державі Україна є тільки одна монополія на застосування сили – державна монополія, яку представляють Національна гвардія, Національна поліція, Збройні Сили України. Будь-які інші парамілітарні утворення незаконні. Одні громадські організації одягають піонерські краватки, інші камуфляж, треті беруть до рук стяги і називають себе як хочуть. Коли вони не виходять за межі дозволеного, то це лише громадські організації», – зазначив Арсен Аваков.

Він також підкреслив, що на вулицях українських міст не повинно бути ніяких воєнізованих рухів.

«Я, як міністр, не дозволю, аби існували паралельні структури, котрі намагаються на вулицях позиціонувати себе в якості альтернативних мілітаристських формувань», – додав глава МВС.

Нагадаємо, в неділю, 28 грудня, в Києві на території Київської фортеці силове відгалуження партії «Національний корпус» провело «присягу» представників своєї організації «Національні дружини». Потім «дружинники» пройшли маршем вулицями Києва до Майдану Незалежності.