Арсен Аваков: Поліція затримала двох найвпливовіших в Україні «злодіїв в законі»

У Дніпрі Національна поліція України затримала двох найвпливовіших в Україні «злодіїв в законі» на прізвисько «Умка» і «Лаша Сван». Про це сьогодні, 20 травня, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

За даними правоохоронців, ці особи організовували злочинні угруповання і через своїх представників контролювали криміналітет відразу в декількох областях: Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській, Запорізькій та частини Західного регіону. Відомо, що «Умка», коронований в 2014 році, і «Лаша Сван», «злодій в законі» з 1995-го, отримали свої високі «звання» від топ-представників російського кримінального світу.

«Продовжуємо непримиренну війну з організованою злочинністю. Поліція затримала двох найвпливовіших «злодіїв в законі» в Україні. Нове законодавство, політична воля і спеціальність оперативників поступово знищать це ганебне кримінальне явище. Ми не зупинимося», – заявив глава МВС Арсен Аваков.

 

Затриманим інкримінують встановлення і поширення злочинного впливу (ст. 255-1 Кримінального кодексу України). Зараз слідчі готують їм повідомлення про підозру. Тривають обшуки. «Злодіям в законі» загрожує від 12 до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Понад рік оперативники Департаменту стратегічних розслідувань і слідчі Головного слідчого управління НПУ спільно з Офісом Генерального прокурора документували докази поширення злочинного впливу підозрюваних. 19 травня «Умка» був затриманий в аеропорту Дніпра при спробі виїхати з країни. «Лашу Свана» затримали в готелі. Раніше він неодноразово притягувався за порушення міграційного законодавства. Однак тільки зараз, коли в Україні діє кримінальна відповідальність за встановлення та поширення злочинного впливу у відповідному статусі, «Лаші Свану» вдалося інкримінувати одну з нововведених статей Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, кримінальна відповідальність за встановлення або поширення злочинного впливу особою, яка перебуває в статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу, в тому числі в статусі «злодія в законі» вступила в силу в Україні з червня минулого року, після прийняття відповідних змін до законодавства.

Також Рада національної безпеки і оборони прийняв пропозицію уряду щодо ряду санкцій щодо «злодіїв в законі».