Арсен Аваков: Україна вводить жорсткі санкції проти «злодіїв в законі»

Сьогодні, 14 травня, Рада національної безпеки і оборони прийняв пропозицію уряду щодо ряду санкцій щодо «злодіїв в законі» – від блокування активів до примусового видворення з України. За даними правоохоронців, під санкції потрапляють 557 «злодіїв в законі» і 111 кримінальних авторитетів.

«Вплив «злодіїв в законі» – пряма загроза нацбезпеці, тому до них – нульова толерантність!» – написав на своїй сторінці в Twitter міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

В Україні п’ятий рік поспіль зберігається тенденція зменшення рівня злочинності. Але існують окремі групи людей, які мають колосальний вплив на криміногенну картину та дестабілізацію політичної і соціально-економічної ситуації в країні. Це – «злодії в законі» і лідери організованих злочинних угруповань. Саме вони контролюють більшість фактів викрадення автотранспорту, квартирні крадіжки та інші системні злочини проти власності українців.

Але особливо небезпечним для національної безпеки є той факт, що так звані «злодії в законі» намагаються впливати і на політичні процеси, встановлюючи корумповані зв’язки з представниками органів державної влади, місцевого самоврядування, судами.

За попередніми даними, зараз в світі налічується 557 «злодіїв в законі», значна кількість з яких мають стійкі кримінальні зв’язки зі злочинним середовищем в Україні і використовують їх для дестабілізації обстановки в країні.

Станом на 1 січня 2020 на території України знаходилося 34 «злодія в законі». За останній час завдяки злагодженій роботі правоохоронців їх кількість скоротилася вдвічі.

«Аби повністю викорінити це явище в нашій країні, потрібна державна воля і єдина державна позиція нетерпимості до кримінальних елементів, які загрожують безпеці України та її громадян. І така воля зараз – є! Сьогодні на засіданні РНБО, за поданням Кабінету Міністрів було прийнято рішення про введення санкцій відносно лідерів організованих злочинних угруповань – так званих «злодіїв в законі», – заявив глава МВС Арсен Аваков.

Згідно із сьогоднішнім рішенням РНБО – 557 «злодіям у законі» і 111 кримінальним авторитетам, які є іноземними громадянами, буде заборонений в’їзд в Україну та зупинено оформлення будь-яких дозвільних документів на право перебування в країні.

Кримінальні авторитети і «злодії в законі» – іноземні громадяни, які ще залишилися на території України, будуть примусово видворено за межі країни в найкоротші, обумовлені Законом, терміни.

Також будуть заморожені їхні активи і заборонена будь-яка економічна діяльність на території нашої країни.

Кримінальні авторитети і «злодії в законі», які є громадянами України, будуть притягнуті до відповідальності.

«Це рішення РНБО є продовженням зваженої і продуманої державної політики Президента, Кабінету Міністрів і парламенту, а також відображенням волі українського народу на безпечне життя без панування організованої злочинності. Дане рішення істотно вплине на зниження рівня злочинності в багатьох сферах життя суспільства, зробить країну більш безпечною і стабільною», – підкреслив Арсен Аваков.

Міністр зазначив, що не менш важливим елементом боротьби з організованою злочинністю, є жорсткість умов відбування покарання для такої категорії осіб. Ще одним важливим кроком у боротьбі з залишками організованої злочинності стане створення спільно з Міністерством юстиції єдиної пенітенціарної установи, де будуть утримуватись ті злодії в законі і кримінальні авторитети, які вже засуджені судом. Установи, де для них буде виключена будь-яка можливість порушення режиму виконання покарань.

«Усі ці рішучі кроки влади спрямовані тільки на одну мету – щоб українці відчували себе захищеними від організованої злочинності», – підсумував Арсен Аваков.

 

Довідка:

До початку 2020 року в Україні перебувало 34 «злодія в законі». На сьогодні:

  • 8 «злодіїв» видворено з України із забороною в’їзду;
  • один переданий в порядку реадмісії;
  • четверо покинули Україну і не поверталися.

В результаті з 34-х «злодіїв в законі» в даний час в Україні залишився 21. З них:

  • двоє знаходяться в СІЗО та установах виконання покарань;
  • один під домашнім арештом;
  • один в пункті тимчасового перебування іноземців.

На свободі поки знаходяться 17 «злодіїв в законі». При цьому трьом особам оголошено підозру, а двоє проходять процедуру екстрадиції.

За інформацією правоохоронців, за етнічною ознакою серед «злодіїв в законі» 356 грузин, 129 росіян, 29 вірмен, 18 азербайджанців і 25 осіб іншого етнічного походження.