Арсен Аваков: партнерське співробітництво дозволило врегулювати прикордонні процедури в Україні та Ізраїлі

Сьогодні, 23 серпня, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков провів зустріч з Міністром з питань охорони навколишнього середовища Держави Ізраїль та у справах Єрусалима і національної спадщини, співголовою двосторонньої Міжурядової ізраїльсько-української Комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва Зєевом Елькіним. Сторони обговорили широке коло питань, що стосуються розширення співпраці між правоохоронними відомствами України та Ізраїлю, в тому числі – питання прикордонних і митних процедур.«Зараз в Україні очікується прибуття 80 тисяч паломників. Тісне двостороннє співробітництво між МВС України та Ізраїлем дозволило врегулювати проблеми відмов при перетині кордону», – сказав Арсен Аваков.

Після підписання Декларації про інтенсифікацію співпраці, яке відбулося в липні поточного року, проблема перетину кордону між Україною і Ізраїлем вирішена. Забезпечено належне ставлення до українців і ізраїльських громадян під час проходження прикордонного та митного контролю, зменшено час очікування зворотних рейсів. Також прийнято рішення, що в разі відмови в перетині кордону громадянам буде надаватися офіційний документ із зазначенням причини.

Міністр внутрішніх справ України зазначив, що силові відомства активно співпрацюють в питаннях забезпечення безпеки туристів обох країн, протидії незаконного найму і працевлаштування громадян.

У свою чергу, Зєев Елькін високо оцінив роботу МВС під час президентських і позачергових парламентських виборів в Україні. Також він відзначив низький рівень антисемітизму в Україні, професіоналізм та злагоджену роботу щодо забезпечення громадського порядку під час святкування Рош-ха-Шана раніше.