Арсен Аваков: Разом ми подолаємо кризу, пов’язану з масовими відмовами у в’їзді громадянам України та Ізраїлю

Сьогодні, 11 липня, в МВС відбулася зустріч міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова і міністра внутрішніх справ держави Ізраїль Аріє Дері, під час якої сторони підписали Декларацію про інтенсифікацію співпраці.

Глава МВС України підкреслив, що спільна робота правоохоронних відомств України та Ізраїлю дозволила розробити конкретну «дорожню карту» для подолання кризи, пов’язаної з масовими відмовами у в’їзді громадянам України до Держави Ізраїль та громадян Ізраїлю в Україну, масових випадків неприпустимого ставлення до громадян України в аеропорту Бен Гуріон і порушень прав людини під час процедури проходження ними прикордонного і міграційного контролю. Результатом роботи міждержавної робочої групи стала підписана сьогодні Декларація, в якій сформульовані конкретні напрямки роботи щодо врегулювання ситуації, прийнятні для обох сторін.

«Хочу відзначити позитивну динаміку українсько-ізраїльських відносин, високий рівень взаєморозуміння і довіри між нашими країнами і нашими міністерствами, – звернувся Арсен Аваков до глави правоохоронного відомства Ізраїлю. – Я впевнений, що наше подальше партнерське співробітництво обов’язково дасть результат, а існуюча сьогодні проблема, пов’язана з масовими відмовами у в’їзді громадян України до Ізраїлю і з відмовами громадянам Ізраїлю у в’їзді в нашу країну, буде вирішена позитивно ».

За даними державної прикордонної служби України статистика відмов українцям у в’їзді в Ізраїль наступна – в 2017 році отримали відмову 4,5 тис. наших громадян, в 2018 – не пропустили 3,5 тис., А вже в цьому році відвідати Ізраїль не змогли більше 2 ,3 тис. українців.

«Ми розуміємо, що суть проблеми пов’язана з протидією ізраїльських правоохоронних органів можливим терористичним загрозам, а також нелегальній міграції та нелегальному працевлаштуванню в державі Ізраїль», – заявив Арсен Аваков.

Щоб виробити ефективний механізм вирішення проблеми, міждержавна комісія, в якій працювали представники відповідних служб України та Ізраїлю, проводила моніторинг ситуації, опитування громадян, які отримали відмову у в’їзді і аналіз причин виникнення кризи.

«Я впевнений, що підписана сьогодні Декларація остаточно покладе край непорозумінням при перетині кордонів наших держав. Хочу підкреслити, що спрощення поїздок для громадян між країнами становить взаємний інтерес. Я дякую нашим ізраїльським друзям і партнерам і запрошую в нашу країну, ми будемо дуже раді “, – зазначив глава МВС України.

Крім того, Арсен Аваков підкреслив, що підписаний документ дозволить сторонам повернутися до розгляду можливості підписання договору між Україною та Ізраїлем про реадмісію.

У свою чергу міністр внутрішніх справ держави Ізраїль Ар’є Дері подякував за гостинність і висловив надію, що підписаний документ дозволить громадянам України та Ізраїлю частіше літати один до одного.

«Щорічний пасажиропотік між нашими державами становить понад один мільйон людей. Наша політична і економічна мета – збільшити ці цифри, а для цього необхідно вирішити проблему при перетині кордону. Я вдячний всім, хто над цим працював. Сподіваюся, що сьогодні ми відкрили нові двері для співпраці між нашими країнами, а третю спільну зустріч запрошую провести в Ізраїлі», – звернувся до Арсена Авакова колега з Держави Ізраїль.

Також на зустрічі сторони обговорили взаємодію поліції двох країн щодо забезпечення громадського порядку та безпеки під час паломництва хасидів на могилу Цадика Нахмана в Умані в період свята Рош-а-Шана. Було наголошено на злагодженість спільної роботи української та ізраїльської поліції при забезпеченні громадської безпеки та правопорядку.

«У цьому році ми очікуємо близько 30 тисяч гостей, і ми всім раді. Уже традиційно в Умані під час свята Рош-а-Шана буде знаходитися велика кількість правоохоронців. Ми не очікуємо провокацій і завжди готові захистити наших громадян і гостей України », – підкреслив глава МВС України.

Пан Аріє Дері запропонував закріпити спеціальних співробітників двох міністерств з метою оперативного вирішення нештатних ситуацій, які можуть виникнути в період масового паломництва громадян Держави Ізраїль в Умань. Арсен Аваков підтримав ініціативу колеги.

Міністр внутрішніх справ України зазначив, що в останні роки між дружніми відомствами йде активний обмін оперативною інформацією, що дозволяє ефективно протистояти терористичним загрозам обох країн.