Арсен Аваков: Ми пишаємося своїми колегами, які, не шкодуючи сил і здоров’я, служать українському народові!

Сьогодні, 11 лютого, на розширеному засіданні колегії МВС міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вручив Державні нагороди п’ятьом працівникам системи МВС. Відповідний Указ підписав Президент Володимир Зеленський.

«Указом Президента України співробітники нашого міністерства нагороджені державними нагородами», – зазначив Арсен Аваков.

Орденом «За мужність» III ступеня нагороджено:

Генерала поліції третього рангу Євгена Коваля, першого заступника Голови Національної поліції України – начальника кримінальної поліції, який виявив особисту мужність і відвагу при звільнені заручників пасажирського рейсового автобусу Берестечко – Красилівка, 21 липня 2020 року у місті Луцьк, при безпосередньому контакті злочинець здійснив постріл з вогнепальної зброї і куля пролетіла біля голови Коваля.

Старшого лейтенанта поліції Сергія Мерчука, начальника управління патрульної поліції в Рівненській області Департаменту патрульної поліції. 23 червня 2020 року під час зустрічі народного депутата України з мешканцями   Рівненської області Сергій Мерчук, ризикуючи власним життям,  кинувся в бік предмета, що димів та за зовнішніми ознаками був схожий на вибухонебезпечний, намагаючись відкинути його подалі від натовпу, але пролунав вибух, унаслідок якого він отримав тілесні ушкодження.

Старшого прапорщика служби цивільного захисту Костянтина Шалахманова, командира відділення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області. Костянтин Шалахманов під час ліквідації пожежі у квартирі п’ятиповерхового будинку Васильківського району Дніпропетровської області, яка ускладнювалася сильним задимленням, проявивши мужність і рішучість врятував п’ятеро людей та не допустив розповсюдження пожежі на сусідні квартири.

Старшого сержанта Віталія Марківа, командира  відділення батальйону оперативного призначення  імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького  Північного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України. Віталій Марків з квітня 2014 по червень 2017, виявляючи мужність та героїзм брав активну участь у виконанні службово-бойових завдань в районах проведення АТО. 03 листопада 2020 року Апеляційний суд м. Мілан (Італія) повністю виправдав старшого сержанта Марківа та у залі суду звільнив його від відбування покарання.

Орденом Данила Галицького нагороджено Андрія Бичкова, заступника завідувача лабораторії Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС. Завдяки знанням та наявним умінням, використовуючи криміналістичні засоби, під час огляду місця падіння літака BOEING 737 у місті Тегеран та його залишків, детальному огляді частин, Андрієм Бичковим було виявлено пробоїни в підлозі, пасажирських кріслах та обшивці літака із залишками уражаючих елементів невідомої бойової частини ракети, що дало підставу встановити причину падіння літака шляхом збиття ракетною зброєю.